Informacje i nowości

iPad Pro ma być super czuły na dotyk

ipad pro

iPad Pro ma mieć wyświetlacz o przekątnej 12,9″ z panelem dotykowym o zwiększonej czułości. Co ciekawe koszty produkcji takiego rozwiązanie mają być niższe niż były by w przypadku chęci stworzenia większego ekranu na tej samej zasadzie wytwórczej co modele obecne w bieżącej ofercie.

Informacje pochodzące od firm obecnych w łańcuchu dostaw komponentów do produkcji urządzeń z logiem nadgryzionego jabłka mówią, że firma Apple poddała ponownej analizie techniczno-finansowej materiały wykorzystywane do produkcji panelów dotykowych montowanych w ich urządzeniach.

Aby osiągnąć zamierzony cel, firma z Cupertino będzie musiała zamienić obecną technologię na specjalną powłokę AgNW, której budowa opiera się na panelu pokrytym elastyczną powłoką wykonaną ze srebrnych nano-przewodników. Jeśli plotka się potwierdzi to AgNW pozwoli na jeszcze lepsze wykorzystanie stosowanej już przez Apple technologii rozpoznawania siły nacisku Force Touch.

Zaletą zastosowania panelu ze srebrnych nano-przewodników AgNW jest mniejszy koszt. AgNW wykluczy konieczność użycia pewnych rzadkich materiałów, takich jak np. ind. Dzięki tej oszczędności Apple mogłoby zastosować powłokę z szafirowego szkła w iPadzie Pro, która będzie dużo odporniejsza na uszkodzenia mechaniczne.

Według ostatnich plotek iPad Pro ma pojawić się dopiero w 2016, a nie jesienią tego roku, jak wcześniej informowały różne źródła. Pozostaje poczekać i mieć nadzieję, że jest na co.

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/322199/new-ipad-pro-could-be-extra-sensitive-to-your-touch/]

 

To Top