Sprzęt Apple i akcesoria

Nowy patent Apple, może odmienić Touch ID

Koniec ery ekranów dotykowych ?

Apple opublikowało patent, który może kiedyś pomoże Ci wykorzystać Touch ID do kontroli aplikacji w telefonie iPhone lub iPadz bez dotykania ekranu.

Patent #US2015/0135108, ma 339 stron i zawiera ponad 200 rysunków opisujących szczegółowo jak to nowa technika może pracować. Oficjalny opis odnosi się do urządzeń, metod i graficznych interfejsów do manipulowania interfejsem użytkownika w oparciu o dane wejściowe z czujnika odcisków palców. Taki gładzik ale na iPhone.  Z pewnością brzmi to dumniej i bardziej profesjonalnie,  niż kontrola kciukiem.

[half]Zrzut ekranu 2015-05-15 o 07.41.55[/half] [half_last]Zrzut ekranu 2015-05-15 o 07.42.45[/half_last]

Kontroler do Gier

Jeśli Apple rzeczywiście chce wprowadzenia tej technologii w przyszłości do telefonów i tabletów, być może będziemy musieli nauczyć się całkiem nowego sposobu obsługi urządzeń.

Aktualnie Touch ID służy do odblokowania telefonu i autoryzowania zakupów w App Store, patent opisuje touchpad, który może określić w jakim kierunku występuje ruch i następnie dane przekazuje do otwartych aplikacji. Oznacza to, że technologia może służyć do ustalania własnych gestów, otwierających czy zamykających aplikacje na urządzeniach Apple, lecz najbardziej uzasadnionym wykorzystaniem jest spełnianie funkcji kontrolera dla gier, poprzez udoskonalone Touch ID. Funkcja znacznie ułatwiła by rozgrywkę, przez zwiększenie miejsca na ekranie, które teraz zasłaniamy palcami.

[source name=CultofMac url=http://www.cultofmac.com/322712/apples-new-patent-could-supercharge-touch-id/]

To Top