Informacje i nowości

Sondaż wykazuje duże zainteresowanie zakupem Apple Car

apple car

Badanie konsumentów w USA, którzy są już posiadaczami samochodu elektrycznego lub takiego z napędem hybrydowym, wykazało, że więcej niż 3/4 z nich jest zainteresowanych zakupem samochodu o napędzie elektrycznym produkcji Apple.

Analizę rynku przeprowadziła firma konsultingowa Morpace.  Zapytano 250 Amerykanów jeżdżących samochodami korzystającymi z odnawialnych źródeł energii o ich zainteresowanie samochodem Apple, który według plotek powinien pojawić się na rynku w 2020 roku.

Wyniki analizy pokazały, że 9% pytanych jest „ekstremalnie zainteresowana” kupnem Apple Car, 25% „bardzo zainteresowana”a, 43% po prostu „zainteresowana”. Reszta respondentów raczej nie myśli o zakupie samochodu wyprodukowanego w przyszłości przez Gigantów z Cupertino.

Zdecydowana większość pytanych – bo 79%- spodziewa się, że konstrukcja pojazdu elektrycznego Apple będzie „bardziej interesująca” niż w pojazdach wyprodukowanych do tej pory przez inne firmy.

Dane, które zdobyliśmy są znaczące dla Apple, szczególnie dlatego, że firma wyprodukuje samochód, na który w 2020 roku prawdopodobnie rynek będzie bardziej przygotowany niż ma to miejsce w tym momencie.

Pisze analityk Eric Roach w oświadczeniu dotyczącym sondażu.

Respondenci zostali jeszcze zapytani o to ile byliby w stanie zapłacić za samochód z logiem nadgryzionego jabłka i dowiedziano się, że 64% z nich byłaby skłonna wydać na Apple Car pomiędzy 30 000$ – 50 000%, natomiast 22% oświadczyło, że zapłaciliby za pojazd ponad 50 000$.

[source name= cultofmac url= http://news.investors.com/051315-752366-apple-car-in-demand-among-hybrid-electric-vehicle-owners.htm]

To Top