Co słychać u konkurencji

Android Auto czyli konkurent dla Apple Car Play

Google od zawsze będzie dla mnie jedną z najpotężniejszych firm która wyznacza trendy w kategorii zarówno rozwiązań technologicznych jak i urządzeń. Firma która jest dla większości znana z wszechobecnej wyszukiwarki internetowej również coraz więcej inwestuje w rozwój technologii z innej branży.

Jedną z tego typu usług jest oprogramowanie Android Auto, czyli godny konkurent dla rozwiązania Apple CarPlay (o ile nie lepszy zwłaszcza pod względem funkcji które oferuje).

Jak możemy zauważyć na powyższym nagraniu to oprogramowanie oferuje ogrom dodatkowych opcji do których mamy dostęp z poziomu kokpitu naszego pojazdu po podłączeniu telefonu wspieranego przez Android Auto. Jedną z ważniejszych funkcji jest dostęp do nawigacji za pomocą Google Maps dzięki której będziemy mogli swobodnie planować trasy i szukać porządanych przez nas lokalizacji. Dodatkowo wspiera obsługę poczty, wiadomości oraz połączeń głosowych. Zarządzanie biblioteką muzyczną też nie będzie dla Android Auto żadnym wielkim wyzwaniem bo będziemy mogli nawet  słuchać muzyki z naszego kanału w serwisie Spotify lub jak kto woli podcastów. Szereg różnego rodzaju możliwości które oferuje nam to rozwiązanie na pewno w znacznym stopniu ułatwi nam poruszanie się samochodem, a jednocześnie usprawni korzystanie z telefonu.

Osoby zainteresowane szczegółami rozwiązania Android Auto zapraszam na stronę dostępną pod tym adresem w celu sprawdzenia szczegółów oraz listy samochodów na które to rozwiązanie jest dostępne.

[source name=theVerge url=http://www.theverge.com/2015/5/26/8659689/now-that-android-auto-is-here-get-ready-to-sell-your-car]

To Top