Plotki

WWDC 2015 – Jakich zmian w systemach możemy się spodziewać?

WWDC 2015 coraz bliżej.

Jak co roku doczekamy się aktualizacji systemów OS X i iOS. Dodatkowo prawdopodobne są aktualizacje niektórych MacBooków, i nie wykluczone, że zobaczymy nowego iPhone’a z serii C (Więcej tutaj, i tutaj).

Przyjrzyjmy się bliżej systemom.

W lutym dużo napisałem o tym, czego możemy sie spodziewać w nadchodzącym systemie iOS 9 (Tutaj). Napisałem tam, że w systemie możemy się spodziewać ogólnej poprawy wydajności. Ostatnio serwis 9to5Mac informował, że być może zobaczymy tam rozkłady jazdy komunikacji miejskiej w aplikacji Mapy, Apple Pay w Kanadzie, zmiany w iMessage, i najważniejsze – wprowadzenie obsługi technologii Force Touch znanej z Apple Watch czy nowego – 12″ MacBooka. Dodatkowo możemy spodziewać się nowego kroju czcionki San Francisco (domyślnej czcionki w Apple Watch i tej w aplikacji Apple Watch w iPhone’ach) a język programowania – Swift zostanie uaktualniony przez co aplikacje będą mniej „ważyć”, co sprowadza się do mniejszej ilości linijek kodu.

W iOS 9 powinna się też pojawić aplikacja Home (Dom) która ułatwi zarządzanie urządzeniami zgodnymi z HomeKit.

Odnośnie systemu OS X za dużo jeszcze nie wiemy. Spekuluje się o zmianie domyślnej czcionki systemu z Helvetica Neue na San Francisco.

[source name=9to5Mac url=http://9to5mac.com/tag/ios-9/]

To Top