Co słychać u konkurencji

Oculus VR na konsolach może być prawdziwym hitem

Wirtualna rzeczywistość już za rogiem.

Rzeczywistość wirtualna nadchodzi i staje się coraz bardziej popularna z wykorzystaniem naszych smartfonów. Jednak prawdziwą platformą do gier, stanie się wtedy gdy przesyłać będzie można strumieniowo obraz, z konsoli czy PC.

Zespół Oculus od kilku miesięcy ciężko i wytrwale pracuje przy tworzeniu ulepszeń swoich sprzętów i oprogramowania w celu zapewnienia bardziej realnych doświadczeń zabawy, wygodnych dla większości graczy.

Oculus VR

Oculus Rift VR posiadają obsługę dodatkowych wyjść słuchawkowych i zintegrowany kontroler Xbox. W ten sposób gracze mogą czuć się po prostu oderwani od rzeczywistości. Całkiem nowe gry, nowy sposób ich odkrywania dla graczy to świetna alternatywa dla każdego maniaka gier wideo. Istnieje typ nowych kontrolerów ruchu, o nazwie kodowej „Półksiężyc”, który pozwoli na wykonanie wszelkiego rodzaju czynności przy użyciu wirtualnych rąk. Projekt o nazwie „półksiężyc” przedstawi graczom zarówno tradycyjne przyciski jak i te analogowe znane większości proplayerów. 

Oculus-Touch-640x261

Pady do Xboxa z wykozystaniem Oculusa

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, gracze którzy wzdychają przed ich komputerami do gier i konsol Xbox czy PlayStation powinni zachwycić się chociażby zapowiedziami tej technologii. Może uda nam się kiedyś przetestować wirtualną rzeczywistość na sobie. Założymy wirtualne okulary w ręce zabierzemy kontrolery i przeniesiemy się w świat znany, dotąd tylko z monitorów i ekranów telewizyjnych.

[source name=Cultofmac url=http://www.cultofmac.com/326038/get-ready-to-puke-oculus-vr-to-land-next-year-on-xbox-and-more/]

To Top