Informacje i nowości

Samsung patentuje więcej od Apple

Samsung patentuje więcej od Apple

W celu zapobiegania kradzieży pomysłów przez swoich rywali Apple patentuje wszelkie swoje koncepcje – od urządzeń po ikony aplikacji. Porównując jednak Gigantów z Cupertino do ich największych konkurentów można stwierdzić, że na ich tle „portfolio patentowe” Apple za rok 2015 wygląda bardzo skromnie.

Microsoft, Sony, Google i LG wyprzedają Apple w biurze patentowym w tym roku, już nie wspominając o Samsungu i IBM, którzy miażdżą konkurencję w wojnie na koncepty.

Zaskakujące jest to, że firma Apple jest często chwalona za innowacyjność, a nie stara się o pozycje lidera w rankingu patentowym.

– pisze Business Insider, który opublikował listę przedsiębiorstw, które składają najwięcej aplikacji patentowych w tym roku.

Numerem 1 na liście jest IBM, który zgłosił 3059 wniosków ale zaraz za nim plasuje się południowokoreański gigant z ilością 3052 wniosków. Apple nawet nie znalazło się w pierwszej dziesiątce ponieważ złożyli „jedynie” 800 projektów.

Patentowe TOP 10 rozwinęliśmy do TOP 11 żeby zmieścili się w niej Giganci z Cupertino:

 1. IBM – 3 059
 2. Samsung – 3 052
 3. Canon – 1 782
 4. LG – 1 263
 5. Google – 1 083
 6. Sony – 1 074
 7. Microsoft – 1 037
 8. Qualcomm – 1 034
 9. Toshiba – 1 022
 10. Panasonic – 896
 11. Apple – 780

Jasną sprawą jest, że od pomysłu do wysokojakościowego wykonania produktu, który będzie dobrze się sprzedawał daleka droga i wiadomo, że Apple – przynajmniej jeśli chodzi o sprzęt – zna się na tym lepiej niż którakolwiek inna firma zajmująca wyższe miejsca w liście. Trzeba też pamiętać o tym, że Apple nie jest przedsiębiorstwem, które ma w zamiarze (przynajmniej na razie) produkować „wszystkie rzeczy świata”… a przynajmniej taką mam nadzieje.

W takim razie czy pół-żarty w stylu poniższego przestają być aktualne.

 

patenty Apple

[source name= cultofandroid url= http://www.cultofandroid.com/73918/samsung-outranks-apple-where-it-really-hurts-in-the-patent-department/]

To Top