Informacje i nowości

Android najpopularniejszy w najbiedniejszych krajach

android vs iOS

Jesteś bogaty? Mieszkasz w jednym z najbogatszych państw na świecie? Jeśli możesz odpowiedzieć „tak” na oba te pytania to prawdopodobnie nie masz telefonu z systemem Android.

Nowy raport ujawnia, że udział w rynku platformy Android na całym świecie jest niemal bezpośrednio powiązany z tym jak bogaty właśnie jest dany rynek. Im bogatszy jest dany kraj tym udział zielonego robocika zmniejsza się na korzyść iOS. Daje to prosty i logiczny wniosek, że udział platformy Apple na konkretnym obszarze też jest ściśle uzależniony od zamożności państwa i jego mieszkańców.

Gwiazda Androida świeci najjaśniej w najbiedniejszych krajach. Na przykład w Egipcie udział w rynku systemu od Google wynosi aż 92.25% (!), a w Indiach nie wiele mniej bo 88,71%.

Udział systemu operacyjnego od Gigantów z Cupertino jest tym większy im wyższy współczynnik PKB na jednego mieszkańca np. w Norwegii i Danii jest to najpopularniejsza platforma gdzie udział Androida nie przekracza 32 procent.

Apple nigdy nie walczyło za specjalnie o udział w rynku globalnym za pomocą obniżania cen swoich produktów lub wytwarzania dóbr, gdzie ich priorytetem miała by być dostępność dla użytkowników o mniejszej zasobności portfela. Biorąc pod uwagę liczebność modeli urządzeń z iOS w porównaniu z ilością sprzętów z systemem Android, oraz to, że te pierwsze znajdują się tylko na najwyższej półce cenowej, gdzie jakikolwiek smartfon z Androidem można kupić już za ok 200 zł można śmiało powiedzieć, że Apple ma się bardzo dobrze i firma może cieszyć się mocną i stabilną pozycją.

[source name= cultofandroid url= http://www.cultofandroid.com/74099/android-market-share-poor-countries/]

To Top