Informacje i nowości

iPad zamiast zeszytów i książek

iPad w szkole

Pewna szkoła podstawowa w Nowym Jorku przeszła pewną modernizację w programie nauczania, według której dzieci w trakcie nauki będą wykorzystywać iPada, z którym spędzą 75% czasu każdego dnia jaki przyjdzie im przebywać w szkole.

Szkoła Podstawowa przy Jackson Avenue bierze udział w inicjatywie dla uczniów klas od 3 do 9, która zakłada wykorzystanie iPada do nauki z pomocą cyfrowych materiałów.

Uczniowie mają listę aplikacji edukacyjnych dostosowanych do indywidualnych potrzeb, oraz wspólnie z nauczycielami korzystają ze specjalnego oprogramowania, które usprawnia proces przesyłania prac i zadań drogą elektroniczną, a także pozwala się komunikować.

Według kurator oświaty Miechael Nagler, uzasadnieniem dla wprowadzenia i wykorzystania iPada w szkołach jest pomoc dzieciom w zaangażowaniu się w naukę. Według niej nie ma na to lepszego sposobu jak zastąpienie „nudnych” książek, aplikacjami edukacyjnymi, do których dostęp osiągają za pomocą nowoczesnego i modnego gadżetu.

Oczywiście, że jest wiele za i przeciw takiego rozwiązanie natomiast osobiście uważam, że to bardzo fajne posunięcie ze strony szkół. Dzieci nie muszą dźwigać ciężkich książek i zeszytów, a nauka na urządzeniu typu iPad za pośrednictwem dobrze zrobionych aplikacji wydaje się być zdecydowanie bardziej atrakcyjna. Oczywiście nie mówię tutaj o tym żeby każdy rodzic musiał kupować swojemu małemu uczniowi urządzenie za 2000 zł tylko o sytuacji kiedy szkoła ma na wyposażeniu iPady, a uczeń posługuje się   indywidualnym loginem by dostać się do swoich materiałów. Chociaż zastanawiając się nad kosztami i biorąc pod uwagę ceny kupowanych co roku nowych książek i materiałów typu pisadła i zeszyty można śmiało powiedzieć, że dość szybko iPad by się zwrócił.

Nie należy również zapominać, że Apple kładzie nacisk na wsparcie edukacji i szkolnictwa umożliwiając np. skorzystanie ze specjalnych rabatów na zakup sprzętu sygnowanego ich logiem. Z upustów może skorzystać każdy uczeń, student, nauczyciel czy wykładowca.

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/326802/kids-in-one-new-york-school-spend-75-of-the-day-on-ipads/]

To Top