Poradniki i tutoriale

Przywróć usunięte dane z iCloud – Tak się da!

Mi oraz zapewnie wielu z was zdarzyło mi się coś przypadkiem usunąć z iCloud. A to ważne wydarzenie, informacje kontaktowe do kogoś ważnego, np. Notatkę, którą otrzymałeś od szefa a nawet plik z iCloud Drive. Apple w usłudze iCloud ostatnio wprowadził pewną innowację, mianowicie pozwala nam przywrócić usunięte dane z iCloud, w ciągu 30 dni od ich usunięcia. Brzmi świetnie, co nie? Dzisiaj pokażę ci, jak to zrobić.

  1. Przechodzimy na stronę iCloud.com i przechodzimy do zakładki Ustawienia.
  2. W zakładce ustawień odnajdź zakładkę zaawansowane.

Zrzut ekranu 2015-08-20 o 08.58.02

 

Teraz widzisz trzy opcje przywracania: Odzyskiwanie plików, Odzyskiwanie kontaktów czy Odzyskiwanie kalendarzy i przypomnień. Co ciekawe, jak zakończymy prace z jedym „działem” to nie musimy cały czas okna zamykać, ponieważ okno te ma podziały na karty. Dokładnie te same, jak we wcześniej wspomnianej zakładce Zaawansowane.

Zrzut ekranu 2015-08-20 o 09.03.18

Warto wspomnieć o tym, że w przypadku plików mamy możliwość przywrócenia wybranego pliku, a w przypadku kalendarzy i przypomnień mamy możliwość przywrócenia w formie Backupu. iCloud systematycznie robi kopię zapasową naszych kontaktów, kalendarzy i przypomnień.

Jedyne co trzeba, aby przywrócić utracone dane to kliknąć odzyskaj przy pliku który chcemy przywrócić, lub przy kopii zapasowej, którą chcemy odzyskać. Jeżeli przywracamy duży plik/kopię zapasową to przywrócone dane mogą pojawić się z drobnym opóźnieniem

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Wam. Dajcie znać czy wiedzieliście o tej funkcji, czy dowiadujecie się o niej teraz. Zapraszamy do dyskusji!

To Top