Aplikacje na iOS i OS X

Płatności telefonem? iPhone też potrafi!

Pomimo braku Apple Pay w Polsce istnieje wiele innych sposobów dokonywania płatności. Jakich? Już objaśniam.

SkyCash

Za pomocą tej aplikacji możemy:
– Kupować bilety komunikacji miejskiej
– Płacić za parkowanie w strefach płatnego parkowania
– Podróżować koleją po całej Polsce z PKP Intercity, Kolejami Mazowieckimi, Kolejami Wielkopolskimi, Kolejami Arriva, PKP SKM w Trójmieście i PKS Polonus
– Kupić bilety kinowe w całej Polsce
– Doładować telefon
– Zapłacić rachunek
– Przesyłać błyskawicznie środki na inny numer komórkowy
– Wypłacić pieniądze z bankomatu
– i wiele wiele innych

Nowa wersja oferuje łatwe dodanie karty płatniczej po przez użycie aparatu fotograficznego w telefonie. Proste, szybkie i wygodne rozwiązanie znane już z Passbooka.

Możemy doładować konto ShyCash przelewem z Twojego banku prosto z aplikacji:

„W najnowszej wersji aplikacji SkyCash możesz natychmiastowo zasilić konto przelewem z Twojego banku. Usługa realizowana przez Przelewy24 pozwala na natychmiastowe doładowanie konta z rachunku bankowego największych banków w Polsce.

W aplikacji SkyCash wybierz opcje Zasilenie konta, następnie wybierz Przelewy24. Po wybraniu Twojego banku z listy zostaniesz przekierowany na bezpieczną stronę swojego banku – zaloguj się  i potwierdź operację. Po dokonaniu transakcji otrzymasz SMS od SkyCash z potwierdzeniem doładowania”.

IMG_2995

Więcej informacji tutaj.

mBank – BLIK

Nowy standard płatności mobilnych smartfonem w Polsce. Po osobistym przetestowaniu tej usługi stwierdzam, że jest mało wygodna. Jest to dla mnie usługa z której skorzystam w ostateczności. Jednakże dobrze, że coś takiego jest, popieram takie inicjatywy. Do dokonywania płatności wystarczy smartfon i dostęp do internetu. Możemy dokonać płatności w sklepach, w internecie, wypłacić pieniądze z bankomatu (to wszystko odbywa się bez użycia naszej karty płatniczej). Przepisujemy 6-cyfrowy kod, który wygenerujemy w aplikacji mobilnej mBanku. Służy on do wykonania transakcji w bankomacie, sklepie internetowym czy stacjonarnym. Następnie potwierdzamy wykonanie transakcji w aplikacji.

IMG_2992

Po więcej informacji zapraszam na stronę mbanku.

Karta z NFC albo naklejka NFC

Telefon mam praktycznie zawsze przy sobie, częściej nawet niż portfel. Możemy w prosty sposób ułatwić sobie dokonywanie płatności zbliżeniowych. Jak? Wystarczy umieścić kartę w pokrowcu (polecam pokrowce ze specjalną kieszonką na takie karty) albo zaopatrzyć się w naklejkę NFC, którą naklejamy bezpośrednio na tył telefonu. Przykładając telefon do terminalu dokonujemy płatności. Proste i wygodne, gdyż mamy i portfel i telefon przy sobie, bez rozdrabniania się. Minimalizm w czystej postaci 🙂

Dodatkowe akcesoria

Nie zapominajmy, że mając iPhone’a posiadamy dostęp do największego i najlepszego grona akcesoriów. Są nawet specjalne adaptery wpinane do gniazda w telefonie, które posiadają wbudowane NFC pozwalające na dokonywanie płatności zbliżeniowych. Takim adapterem jest np. iCarte współpracujący z aplikacją Visa Mobile for iCarte. Jego działanie oparte jest na zasadzie zbliżeniowych kart płatniczych, pozwala to na dokonywanie płatności w całej Europie.

Wszystko szczegółowo objaśnione pod tym linkiem.

[appstore id=320226186]

[appstore id=454987093]

[appstore id=394983007]

To Top