Informacje i nowości

Znamy specyfikację techniczną i ceny nowego Apple TV

Powołując się na wiarygodne źródła serwis 9To5Mac opublikował informacje dotyczące kolejnej generacji TV.

O przeciekach TV pisałem tutaj. Dzisiaj mamy już potwierdzone informacje.

Czwarta generacja TV zaprezentowana zostanie 9 września, zaś do sprzedaży trafi w październiku. W skrócie – nowa generacja będzie szybsza, mocniejsza, większa oraz rewolucyjna.

Obecna generacja wydana w 2010 roku posiada 8GB wbudowanej pamięci potrzebnej m.in. do buforowania mediów. Nowa generacja dostępna będzie w dwóch wariantach pojemnościowych: 8 i 16GB. Jedna z teorii mówi, że za podstawową wersję 8GB trzeba będzie zapłacić 149$, a za wersję 16GB to wydatek rzędu 199$. Z kolei druga teoria mówi, że z oferty zniknie wersja z mniejszym dyskiem, a szesnastka zajmie miejsce tej podstawowej, także jeśli chodzi o cenę – 148$. Jednakże nie sądzę, by Apple pozbyło się mniejszej wersji pojemnościowej, skoro produkują telefony z taką ilością pamięci to TV tym bardziej. Drugim argumentem jest to, że chęć zysków nie pozwoli Apple na wydanie 16GB wersji w cenie 8GB.

Po mimo tak małej pojemności, ma ona być wystarczająca, a to za sprawą strumieniowania aplikacji. Wg. przecieków, część aplikacji będzie zapisana na dysku, a reszta przesyłana z serwerów. Pozwoli to znacznie zaoszczędzić miejsce, z drugiej strony jestem ciekawy jak będą działać aplikacje kiedy internet będzie szwankować.

Nowe TV wyposażone będzie w dwurdzeniowy procesor A8 (ten sam co w iPhone 6 i 6 Plus), a to z kolei oznacza wielki skok wydajnościowy w stosunku do poprzednika zawierającego tylko jednordzeniowy procesor A5 z 2011 roku – po mimo tak starego procesora, wszystko śmiga pięknie, dlatego możemy być pewni, że dzięki nowemu układowi TV będzie przenosić góry.

Poza wsparciem dotykowym i kontrolą ruchu, wiemy już więcej o nowym pilocie. Będzie w kolorze ciemno szarym, aby lepiej komponował się z całym zestawem. Znajdować się na nim będą przyciski do sterowania głośnością, Siri oraz przycisk Home.

Wiemy, że nowe ATV będzie zawierać te same porty jak obecna generacja. Nowa podstawka telewizyjna będzie wyglądać podobnie ale będzie wyższa i grubsza. Zaskakujący (nie dla mnie) jest fakt, że nie będzie wsparcia dla 4K, nawet przez AirPlay, po mimo tego, że nowe iPhone’y będą posiadać możliwość nagrywania w 4K.

Nowa generacja będzie również posiadać zaawansowane wyszukiwanie treści, umożliwi jednoczesne wyszukiwanie informacji w wielu źródłach (Netflix, Amozon, Prime Video), a nie tak jak to ma miejsce do dzisiaj, tylko zawartości w iTunes, dodatkowo wyszukiwać będziemy mogli za pomocą takich kryteriów jak: nazwa aktora, reżysera otrzymując listę filmów połączonych z tymi osobami, a wszystko to idealnie współpracować będzie z Siri.

Nie mogę się doczekać. Zapowiada się gigantyczna aktualizacja TV, albo jak kto woli największa rewolucja w Apple w ciągu ostatnich kilku lat.

[source name=9To5Mac url=http://9to5mac.com/2015/09/02/apple-tv-4-2015-specs/]

To Top