Informacje i nowości

Firefox dla iOS już wkrótce

Rynek przeglądarek internetowych jest od dłuższego czasu zdominowany przez cztery firmy. Na wszystkich obsługiwanych sprzętach Apple jest dostępne dobrze nam znane Safari, dodatkowo mamy również Google Chrome, Opera oraz Mozilla Firefox. Ta ostatnia nie jest jeszcze dostępna na urządzenia pod kontrolą systemu iOS, natomiast resztę możemy pobrać ze sklepu App Store na swoje urządzenia.

Mozilla Firefox, już powoli pojawia się dla użytkowników sprzętów iOS. Pierwszymi szczęśliwcami którzy mogą zainstalować tą przeglądarkę są użytkownicy z Nowej Zelandii.

Firefox dla iOS

Przeglądarka jest dostępna w wersji first public preview, czyli jest to pierwsza publiczna beta. Podejrzewam, że twórcy chcą przetestować oprogramowanie i poprawić błędy zanim trafi ona do większego grona użytkowników.

I tu pojawia się pytanie, kto z Was używa na iUrządzeniach innej przeglądarki niż Safari? Jeżeli tak to pochwalcie się jakiej i dlaczego. Moje iSprzęty zdominowało Safari, jedynie na Macu mam w celach programistycznych zainstalowane dodatkowo Google Chrome.

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2015/09/03/firefox-for-ios/]

To Top