Naszymi oczami

Clear – rewelacyjna aplikacja!

Świetna aplikacja za pomocą której „posprzątasz” bałagan w zarządzaniu swoimi zadaniami.

Od dawna korzystam z tego (mojego ulubionego) programu, zarówno na iOS jak i OS X. Muszę Wam powiedzieć, że jest niesamowity. Kto by pomyślał, że tak prosty i minimalistyczny program może być tak bardzo przydatny, popularny i uznawany przez wiele osób na całym świecie.

[vimeo id= 51690799]

Program synchronizuje się po między naszymi urządzeniami za pomocą iCloud. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż nie wymaga w ogóle naszej ingerencji. Program stworzony został do prostego zarządzania zadaniami, i w tym sprawdza się znakomicie. Dla mnie pełni funkcję zapisywania zadań, oraz pomysłów na nowe artykuły. Czasami jest tak, że dostanę przebłysku na artykuł, a za 5 minut nie pamiętam o co mi w zasadzie chodziło. No może nie pięć minut, ale po dłuższym czasie zapominam. Dlatego podczas napływu pomysłu, włączam szybciutko aplikację, która sama w sobie jest błyskawiczna, zapisuję i tyle. Nie ważne czy pracuje na iPhone czy MacBooku, gdyż i tu i tu posiadam aplikację. W aplikacji nie uświadczymy przycisków ekranowych, całym programem sterujemy za pomocą gestów, co jest bardzo nowoczesnym, wygodnym i minimalistycznym zabiegiem, pozwalającym się skupić nam tylko na naszej liście, czy jak kto woli zadaniach. W aplikacji możemy ustawić sobie powiadomienia na konkretną godzinie, jak również plakietki na ikonie. Ja wolę to drugie, nie chcę aby coś mi dzwoniło, a dzięki plakietce na ikonie, zawsze kiedy pracuję na MacBooku czy odblokuję iPhone’a od razu widzę liczbę rzeczy do zrobienia, widzę, że coś jest w aplikacji i czeka na moją ingerencję, dzięki temu zawsze, kiedy spojrzę na ekran główny w telefonie pamiętam co mam do zrobienia, ponieważ patrzę bardzo często, ta metoda świetnie się sprawdza, dzięki niej nie zapomniałem jeszcze nic. Jeżeli jednak mam coś bardzo ważnego, wtedy oczywiście ustawiam przypomnienie na konkretną godzinę, jest to bardzo wygodne.

Program jest prosty w budowie. Poruszanie się po nim wygląda następująco:

  • Moje listy —> tutaj w zależności od nas, tworzymy swoje listy, ja posiadam dwie: Do zrobienia, oraz Pomysły na artykuły. W każdej liście z osobna wpisujemy to czego dana lista dotyczy, zapobiega to bałaganowi, a nasze czynności są posegregowane w zależności od dziedziny, której dotyczą.
  • Dźwięki – do dyspozycji mamy trzy opcje dźwiękowe jakie chcemy aby nasza aplikacja wydawała podczas poruszania się wewnątrz niej.
  • Motywy – możemy spersonalizować wygląd aplikacji do własnych preferencji.
  • Wskazówki – znajdują się tutaj porady, dotyczące obsługi aplikacji gestami.
  • Ustawienia – możemy włączyć iCloud, powiadomienia oraz dźwięki.

[vimeo id= 35693267]

Obsługa jest banalnie prosta, całość działania aplikacji świetnie ukazuje poniższy materiał wideo. Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta: RealMacSoftware. Ja z kolei bardzo polecam ten program, dla mnie jest to mistrzostwo prostoty i produktywności.

[youtube id=PmxYFtL6z0U]

[appstore id= 493136154]

[appstore id= 504544917]

To Top