Naszymi oczami

Goblin Sword – najlepsza gra w jaką grałem na iPhone

Platformówka z grafiką w staroświeckim, pikselowym formacie która zabierze nas do przeszłości – do czasów Game Boy’a kiedy wszyscy zagrywali się w Pokemony.

Mogło by się wydawać, że gry tego pokroju nie mają dzisiaj racji bytu. Nic bardziej mylnego. Goblin Sword jest totalnym hitem. Stara oprawa graficzna w porównaniu z nowymi pomysłami i stylem zapewniła pozycję lidera w App Store jeśli chodzi o tego typu gry. Do czynienia mamy z nieskomplikowaną platformówką, co jest świetnym rozwiązaniem. Gdyż zarówno gra jak i sterowanie jest świetnie dopasowane do wielkości ekranu dotykowego. Dodatkowo podczas grania, czas umila nam świetna oprawa dźwiękowa. Jestem zwolennikiem tego typu gier, które sprawiają mi większą radość niż najnowsze tytuły z super grafiką – takie mnie nie cieszą. Cóż, może jestem z tych starych, którzy wolą pograć w Pokemony, Heroes of Might & Magic III czy Warcraft III.

[youtube id= rqVfn5Td3ls]

Główny bohater w którego się wcielimy, to rycerz, który musi pokonać wiele złych kreatur chodzących po świecie i zaprowadzić pokój.

IMG_3209

W grze znajdziemy także proste zagadki logiczne polegające na przesunięciu wybranych elementów w celu otwarcia np. drzwi.

IMG_3215

W grze znajdują się elementy RPG. Monety zebrane w grze możemy wymienić na nową broń, pancerz czy dodatki (np. buty zwiększające wysokość skoku – moje ulubione czy miecz Midasa – mój ulubiony).

IMG_3218

Wisienką na torcie jest boss na końcu każdego etapu. Aby przejść dalej trzeba się trochę namęczyć i pokonać wielokrotnie mocniejszego przeciwnika.

IMG_3180

Najbardziej cieszy mnie brak mikropłatności, które psują każdą grę. Wolę raz zapłacić i mieć spokój. Tak jest w tej grze. Jak za starych czasów, zbieramy monety i wymieniamy na ciekawe artefakty, bronie. Taki sposób grania bardzo mi odpowiada.

IMG_3220

Jeżeli ktoś z Was przeszedł już tę grę, to proszę o pomoc. Nie potrafię przejść kilka ostatnich zadań (czasowych, jak i wyświetlić dobre zakończenie). Jeżeli ktoś ma informacje na ten temat to proszę o kontakt 🙂

IMG_3212

[appstore id= 905488045]

To Top