Gry na iOS i OS X

Auto Repair, czyli auto-naprawa dla najmłodszych

Auto Repair to prawdziwa GRAtka dla najmłodszych fanów motoryzacji, w której wcielamy się w rolę mechanika samochodowego.

Aplikacja przeznaczona jest dla platform iOS i została stworzona przez polskiego dewelopera 5baamktóry przyznaje, że tworzy gry z myślą o dobrej zabawie swoich dzieci, które zresztą doradzają przy produkcji, a ich uśmiech jest największą nagrodą za starania. Myśli te zaowocowały wykonaniem gry Auto Repair o przyjemnej dla oka, kolorowej oprawie graficznej i nieskomplikowanym sterowaniu.

Do wyboru mamy 4 samochody, które wymagają drobnego serwisu, a naszym zadaniem jest dokonać ich reperacji korzystając z dostępnych części i narzędzi.

auto-repair5

Napraw silnik w sportowym Tonym, zadbaj o karoserią kwiecistego cabrio Flosi, popraw szwankujące zawieszenie terenowego Guruna i doprowadź do porządku elementy wnętrza w pickupie Lagu. Działać trzeba szybko bo samochody muszą być sprawne, a do wyeliminowania mamy aż 21 usterek.

auto-repair1

Każda „operacja” zakończona jest animacją, która pokazuje czy zreperowana część działa właciwie, sprawiając tym samym, że rozgrywka jest atrakcyjniejsza dla małych mechaników. Jeśli spróbujemy zatkać dziurę w układzie wydechowym korkiem od butelki lub umyć przednią szybę lodami szybko przekonamy się, że nie jest to właściwy sposób.

W grze do sterowania wykorzystujemy nie tylko panel dotykowy naszego urządzenia ale również czujnik przechyłu czyli żyroskop i tak np. by dolać oleju, gracz musi właśnie przechylić iPhone’a czy iPada w odpowiednim kierunku.

[half] auto-repair3 [/half] [half_last] auto-repair2 [/half_last]

Jak już wspomniałem w Auto Repair mamy do wykonania 21 unikalnych napraw ale większość z nich możemy przeprowadzić w różny sposób – dzięki temu dzieci mają radość odkrywania nowych rzeczy, a same zadania zmuszają je do kreatywnego myślenia i wyciągania wniosków z niepowodzeń.

Gra zawiera przyjazny i prosty interfejs. Elementy potrzebujące interwencji mechanika zazwyczaj otacza poświat, dzięki której zamiast na oślep palcować ekran i się zniechęcać brakiem reakcji, dziecko może od razu przystąpić do działania, usuwać usterki i chwalić się rodzicom osiągnięciami – każda udana interwencja nagrodzona zostaje zdjęciem umieszczonym na specjalnej tablicy osiągnięć.

Zobaczcie trailer

[youtube id= S5vtibVP0uY]

Co mi się bardzo spodobało to to, że w grze nie ma żadnej oferty dodatkowych zakupów. Dając do zabawy małoletniemu aplikację nie musimy się obawiać o niekontrolowane wypływy z naszej karty kredytowej.

Jedna uwaga! Gra teoretycznie dedykowana jest dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat ale zauważyłem, że potrafi wciągnąć w rozgrywkę nie tylko dzieci…

[appstore id= 505809191]

Kochani, mamy dla Was 5 kodów do darmowego pobrania aplikacji. Aby wziąć udział w losowaniu wystarczy udostępnić wpis o grze na swojej facebookowej tablicy.

To Top