Z okazji aktualizacji najnowszych iMaców Apple stworzyło krótką podstronę ukazującą jak wiele zmian zaszło w komputerach tej klasy od 1998 roku.
Pierwszy iMac, który powstał za czasów powrotu Jobsa do Apple nosi nazwę G3. Jest to seria komputerów all in one. Procesor w modelu G3 taktowany był częstotliwością od 233 MHz do 700 MHz. Na nowej stronie, Apple prezentuje różnicę mocy jaka dzieli starego iMaca i najnowszy model. Ekran we współczesnym iMacu posiada o 14 milionów więcej pikseli, 62 tys. szybszą grafikę, tysiąc razy więcej pamięci RAM, 750 więcej pojemności na dysku, oraz 366 krotnie mocniejszy procesor.
Liczby robią wrażenie! To trzeba po prostu zobaczyć, wszystko znajduje się pod tym linkiem: Apple – Say hello to progress.
