Sprzęt Apple i akcesoria

Darmowa naprawa wyświetlacza Retina. Apple nieoficjalnie uruchamia program naprawczy

Będzie program wymiany.

Apple wydało wewnętrzne zawiadomienie o nowym programie ochrony pogwarancyjnej, który rozwiązuje problemy z powłoką wierzchnią ekranu w MacBook’ach Pro z wyświetlaczem Retina. Kwestie te obejmują odklejanie się warstwy antyrefleksyjnej z ekranu. Krytyczny problem, o którym informowali użytkownicy wyżej wymienionego modelu doczekał się oficjalnego stanowiska gigantów.  Wcześniej serwisy rozkładały ręce. Teraz ma nastąpić przełom. 

Dotkniętym problemem użytkownikom, Apple bez żadnych kosztów wymieni matryce na nową w ciągu trzech lat od daty zakupu. Klienci, którzy ponieśli koszty związane z naprawą mogą starać się o refundację poprzez wsparcie telefoniczne Apple. Apple nie upubliczniło nowego programu na swojej stronie wsparcia, ale z zagranicznych źródeł wiemy, że należy skontaktować się z infolinią. Nie wiemy jak sprawa wygląda w Polsce ale wszystko powinno wyjaśnić się na dniach.

Retina MacBook Pro Coating
Portal MacRumors jako pierwszy odnotował problem w marcu i od tego czasu tysiące klientów Apple połączyło się w społeczności na platformie Facebook. Problem nawet doczekał się własnych for dyskusyjnych. Prawie 6000 zainteresowanych klientów dołączyło do bazy danych o nazwie Staingate, udostępniając zdjęcia ich uszkodzonych wyświetlaczy. Problem często rozpoczyna się na małych obszarach ekranu, ale z czasem obejmuje całą powierzchnię. Niektórzy właściciele MacBook’ów Pro dokładali do zestawu AppleCare, aby ich notebooki zostały naprawione przez GeniusBar bez opłat, jednak na miejscu informowano, że drobne uszkodzenia nie są objęte gwarancją i oferowane były usługi wymiany matrycy liczone w setkach dolarów. 

Apple uruchomiło oficjalnie podobne inicjatywy napraw w tym naprawę kamery iSight w iPhone 6 plus, baterię w iPhone 5 i wiele innych. Wszystkie programy można śledzić na bieżąco tutaj.

[source name=MacRumors url=http://www.macrumors.com/2015/10/17/apple-mbp-ar-coating-quality-program-staingate/]

To Top