Informacje i nowości

Apple negocjuje z Intelem w sprawie dostarczenia chipów dla następnej generacji iPhone’a

Wg raportu VentureBeat Intel zbudował zespół liczący ponad 1000 pracowników, którzy zbudują chip dla następnej generacji iPhone’ów.

iPhone 6s i 6s Plus posiadają układy LTE 9X45 od Qualcomma. Obecnie firma ta dostarcza 100% wszystkich chipsetów LTE. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to w 2016 roku Qualcomm podzieli się tym kawałkiem tortu z Intelem i w konsekwencji Intel dostarczy modemy LTE 7360 dla urządzeń Apple.

Oczekuje się, że produkcja modemów LTE od Intela ruszy pod koniec tego roku, zaś do urządzeń trafią w 2016 r. Dla Intela partnerstwo z Apple to łakomy kąsek, ponieważ jest ono kluczem dla rozwoju w kierunku mobilnym. Oczywiście praca z Apple to nie sielanka. Jest to bardzo wymagająca firma, która składa niesamowicie wielkie i trudne do zrealizowania zamówienia, to dlatego Intel musiał zbudować zespół składający się z aż 1000 pracowników.

spansion-chips

Warto pamiętać, że Intel nie osiągnął jeszcze pełnego porozumienia z Apple, gdyż firma Tima musi sprawdzić czy Intel podoła temu przedsięwzięciu. Inna hipoteza głosi, że firmy nie dogadały się jeszcze, gdyż ich partnerstwo może mieć szerszy zakres aniżeli tylko produkcja chipów LTE.

VentureBeat sugeruje, że Apple chce stworzyć system-on-a-chip do następnej generacji telefonów, który połączy zarówno procesor Ax i modem LTE. Rozwiązanie to zapewni lepszą prędkość, lepsze zarządzanie energią a tym samym lepszą żywotność baterii. Układ powstały we wspomnianej technologii będzie mniejszy, co przełoży się na więcej wolnego miejsca w telefonie, które Apple zapewne wykorzysta do odchudzenia telefonów a nie do zwiększenia baterii.

Na koniec ciekawostka – Intel pracuje nad udoskonaleniem chipów w procesie 10-nanometrowym, którymi Apple jest bardzo zainteresowane. Po mimo tego, że Apple wysłało już swoich inżynierów do pracy z Intelem, to na chwilę obecną ich współpraca nie jest pewna i trzeba będzie zaczekać aż firmy oficjalnie ogłoszą współpracę.

[source name=9TO5Mac url=http://9to5mac.com/2015/10/16/intel-apple-iphone-7/]

To Top