Informacje i nowości

Ograniczone Siri bez Apple Music

Niektóre informacje dotyczące muzyki mogą być niedostępne dla Siri jeżeli nie posiadasz aktywnej usługi Apple Music.

Użytkownik Tom Conrad odkrył i pokazał problem związany z Siri i usługą AM na Twitterze. Udostępnił zrzut ekranu potwierdzający, iż zadając pytanie dotyczące np. popularności utworów w danym państwie czy w danym czasie, Siri będzie bazować na wiedzy zawartej w AM, jeżeli więc zabraknie subskrybcji AM, Siri zostanie bez informacji potrzebnych do wyświetlenia wyników.

CSQcrF7UwAAWSXI

Z jednej strony nie obchodzi mnie zupełnie tego typu ograniczenie, ponieważ nie słucham muzyki na telefonie. Z drugiej, irytuje, ponieważ Apple zmusza nas w ten sposób abyśmy korzystali z jego usług. To już nie ważne czy wolisz konkurencję czy nie, nie ważne czy w ogóle słuchasz muzyki. Może założyli także, że skoro nie słuchasz muzyki to nie potrzebujesz informacji z nią związanych. Aby Siri wyświetlało informacje związane z muzyką, Apple musiałoby stworzyć specjalny dostęp do informacji zawartych w AM po po przez Siri po mimo nieaktywnej usługi.

[source name=CultOfMac url=http://www.cultofmac.com/394301/siri-wont-answer-music-questions-if-youre-not-an-apple-music-subscriber/]

To Top