Informacje i nowości

Kalifornijski sąd oddalił zbiorowy pozew pracowników Apple przeciwko firmie

Sąd odrzuca Pozew przeciw Apple

Sędzia federalny odrzucił pozew pracowników Apple złożony przeciwko spółce za obowiązkowe kontrole osobiste, na które pracownicy tracili od 10 do 15 minut przed i po pracy.

 Według raportu z Bloomberg sędzia z San Francisco orzekł,  iż w tym przypadku pracownicy mogą łatwo uniknąć kontroli, nie przynosząc toreb i plecaków do pracy. Prawdziwy absurd! Pracownicy w placówkach handlowych domagali się „kilku dolarów dodatku” za czas spędzony na czekaniu do kontroli. Pracownicy Apple twierdzą, iż kontrole były obowiązkowe, a „zmarnowany” czas powinien zostać zrekompensowany. Szacunki pokazały, że Apple mogło by przez to stracić do 60 milionów dolarów.

Sędzia William Alsup, jednak stwierdził, że pracownicy mogą zrezygnować z kontroli nie wnosząc plecaków czy toreb do miejsca pracy. 

To jest bezsporne. Niektórzy pracownicy nie wnoszą bagaży osobistych, tym samym nie są przeszukiwani, gdy opuszczają sklep.

 Po dzisiejszym orzeczeniu w San Francisco, wydaje się, że Apple nie będzie zmuszone płacić pracownikom za czas kontroli.

[source name=9to5mac.com url=http://9to5mac.com/2015/11/07/apple-bag-check-lawsuit]

To Top