Sprzęt Apple i akcesoria

iPad Pro wspiera USB 3.0

Największy z iPadów o nazwie modelu Pro zawiera port lightning, który jak się okazuje jest kompatybilny z prędkością USB 3.0

iFixit i kilka źródeł technicznych, podało tę informację w chwili gdy nowy iPad znalazł się w rękach techników. Po rozebraniu nowego tabletu, odkryto mikrokontroler FL1100 USB, wskazujący na możliwość wsparcia transferu USB 3.0.

Trzeci poziom prędkości

CNET wspomniało wcześniej, że tablet może wspierać ” trzeci poziom prędkości USB”, a teraz recenzent Scott Stein potwierdził tę informację, pochodzącą już bezpośrednio od Apple. Wsparcie dla USB 3.0 jest godne uwagi, ponieważ port Lightning w obecnych iPadach i smartfonach Apple, może korzystać tylko z transferu danych od 25 do 35MB/s, (USB 2.0). Z prędkościami USB 3.0 jest lepiej. Transfery danych wachają się od 60 MB/s do 625 MB/s. Apple miało w planach zastosowanie obsługi USB 3.0 przez port Lightning od kilku lat, ale do tej pory się to nie spełniło. Ma to szczególne uzasadnienie w wykorzystaniu sprzętu przez profesjonalnych grafików. 

Nowy przewód od Apple

Nie wiadomo  jednak czy Apple ma w planach wprowadzenie nowych przewodów Lightning, które umożliwią na tak szybki przesył danych z komputera do iPad’a Pro.  Specyfikacja obecnego wskazuje, iż akcesorium pozwala tylko na przesyłanie plików z prędkością USB 2.0. Czy czeka nas jakaś drobna aktualizacja?

[source name=Macrumors url=http://www.macrumors.com/2015/11/12/ipad-pro-lightning-port-usb-3-0-speeds/]

To Top