Informacje i nowości

Porównanie rysików iPada Pro i Surface Pro 4

Od wczorajszej premiery nowego, większego iPada Pro o której pisał redaktor Maksymilian w tym miejscu w sieci zawrzała dyskusja na jego temat. Ma on oczywiście bardzo wielu zwolenników, oraz jak to zawsze bywa i przeciwników.

Oprócz samych dyskusji i komentarzy pojawiło się bardzo dużo filmów na jego temat. W większości to jego rozpakowania i pierwsze wrażenia. Oprócz właśnie tych standardowych wideo, które zawsze pojawiają się w ogromnej ilości po każdej premierze urządzeń Apple, w sieci pojawiły się także filmy porównujące go do głównego konkurenta, czyli Microsoft Surface’a Pro 4. Jeden z tych filmów w szczególności zwrócił moją uwagę. Jest to porównanie działania kontrowersyjnego rysika Apple Pencil, oraz stylusa dedykowanego do Surface’a ukazane w 120 klatkach na sekundę. Myślę, że to porównanie docenią osoby, które zamierzają kupić któryś z tych tabletów głównie do rysowania, oraz może nawet do grafiki i nie mogą się zdecydować który z nich wybrać. Film ten na pewno pomoże im wybrać odpowiedni tablet.

Zobaczcie go sami:

[youtube id=niD1N1d4nTc]

Na powyższym materiale wyraźnie widać, że Apple Pencil jest bardziej responsywny, oraz sama linia rysowania jest zdecydowanie bardziej gładka i płynna. Powiedziałbym nawet, że sprawia wrażenie narysowanej na zwykłej kartce papieru.

A wy co o tym porównaniu sądzicie? Może też się wahacie na wyborem któregoś z tych urządzeń? Piszcie w komentarzach!

To Top