Sprzęt Apple i akcesoria

iFixit rozbiera Apple Smart Keyboard

Po rozebraniu samego iPada Pro, a także Apple Pencil przez serwis iFixit przyszedł czas na kolejne akcesorium dedykowane nowemu tabletowi, czyli Apple Smart Keyboard. Klawiatura zawiera w środku to co powinna mieć i nie ma w niej żadnej ukrytej ciekawostki.

Smart Keyboard to połączenie zwykłego Smart Cover i klawiatury, które jest dedykowane tylko do najnowszego, a zarazem największego iPada, czyli modelu Pro. Akcesorium to łączy się z iPadem przez specjalne łącze (Smart Connector), dzięki czemu nie potrzebuje baterii i Bluetooth’a. Wykonane jest podobnie jak Smart Cover z poliuretanu i mikrofibry.

Smart Keyboard

W środku jest ona wykonana z wysokiej jakości materiałów, czyli dokładnie tak jak z zewnątrz, a także posiada zabezpieczenie przeciwko działaniu wody. Znajduje się tam także mikroprocesor łączący się ze Smart Connectorem przymocowany do trzech taśm w podstawie klawiatury.

Smart Keyboard 2

Jak się okazuje same „wnętrzności” klawiatury, czyli sposób w jaki przymocowane są przyciski jest dosyć podobny do tego jaki znajdziemy w MacBooku. W przeciwieństwie do MacBooków nie znajdziemy tam diod podświetlających klawiaturę.

Smart Keyboard 3

Serwis iFixit przyznał Apple Smart Keyboard notę 0 na 10 punktów, gdyż nie jest możliwe dostanie się do środka, bez uprzedniego zniszczenia klawiatury.

[source name=iFixit url=https://www.ifixit.com/Teardown/Smart+Keyboard+Teardown/53052 type=Źródło]

To Top