Naszymi oczami

Apple Silicone Case jednak nie taki zły – recenzja

Jeszcze nie tak dawno pisałem o problemach związanych z oryginalnymi etui od Apple. Chyba najgorzej wyraziłem się na temat Apple Silicone Case dedykowanym dla iPhone’a 6 oraz 6+ wspominając aczkolwiek o nowej wersji, dostosowanej do kolejnej generacji telefonów. Taką właśnie zakupiłem i mam co do niej kilka przemyśleń.

Wybór etui

Po kupnie iPhone’a 6S nosiłem go przez około 3 tygodnie bez jakiejkolwiek ochrony. Było to jednak uciążliwe, ponieważ musiałem szczególnie uważać na moje urządzenie i dwa razy sprawdzać, czy na pewno wkładam go do kieszeni Zacząłem szukać jakiejś ładnej i miłej w dotyku obudowy, ale żadna nie przypadała do mojego gustu. Wtedy wpadłem na pomysł zakupienia któregoś z oryginalnych etui produkowanych przez Apple. Mając do wyboru wersję silikonową i skórzaną wybrałem tę pierwszą ze względu na odpowiadający mi kolor, oraz cenę, chociaż nawet tańszy wariant mało nie kosztuje. 149 zł na kawałek silikonu to zdecydowanie za dużo. Mimo wszystko po usłyszeniu od znajomych dobrych opinii na temat nowej serii nakładek zakupiłem wersję w kolorze Stone – Piaskowiec, która moim zdaniem ładnie komponuje się z Gwiezdno-Szarym iPhonem. Tutaj mała rada. Jeżeli będziecie kupować takie etui w sklepie upewnijcie się, że bierzecie właściwy kolor. Na sklepowej półce łatwo pomylić kolor piaskowca z alabastrowym, oraz grafitowy z nocnym błękitem, które w świetle naturalnym różnią się od siebie dość mocno.

IMG_0062

Pierwsze wrażenia

Zaraz po wyjęciu etui z pudełka zaskoczyło mnie ono swoim materiałem. Silikon w nim zastosowany bynajmniej nie przypomina tego z jakiego wykonane są te tanie obudowy „S-Line”, których jest całe mnóstwo na Allegro. Jest to materiał bardzo delikatny i niezwykłe przyjemny w dotyku. Nie sprawia on żadnego efektu taniości i złego wykonania, a wręcz przeciwnie.

IMG_0058

Wykonanie

Etui jest solidnie wykonane, wyłożone od środka mikrofibrą, która na pewno nie porysuje naszego urządzenia, a dodatkowo sprawi, że będzie ono czyste po każdym wyjęciu. W dłoni leży niezwykle dobrze przez co otrzymujemy pewny chwyt. Nie jest przesadnie grube, a przez to, że wyjeżdża nieco nad ekran możemy kłaść nasz telefon „na brzuchu” bez obawy porysowania jego ekranu. Case ten zakrywa przyciski znajdujące się na obudowie telefonu, co w przypadku etui innych producentów zwykle powodowało nie wygodne ich wciskanie. Tutaj jest inaczej. Etui nie potrzebuje czasu na „wyrobienie się”, gdyż od wyjęcia z pudełka przyciski wciska się bardzo wygodnie. Nie za mocno, nie za lekko, dokładnie tak jak w gołym telefonie. Silikon ma jednak jedną wadę, która niestety powoduje kolejne. Mianowicie jest ono bardzo lepkie przez co trudno wyjąć i włożyć je do ciaśniejszych kieszeni, a także zbiera paproszki i kurz. W pierwsze dwa dni efekt ten był bardzo widoczny i niezwykle denerwował, ale teraz po półtorej tygodnia od kupna stało się ono nieco bardziej śliskie i już nie obiera się tak bardzo, a usuwanie brudu jest zdecydowanie łatwiejsze. Jeżeli chodzi o ochronę telefonu, to sądząc po „crash testach” wydaje się ono bardzo dobrze zabezpieczać drogie urządzenie jakim jest iPhone, mimo prawie całkowicie odsłoniętego spodu. Ma to swoją zaletę, ponieważ każda przejściówka, grubszy kabel Lightning, czy też inne słuchawki niż Earpods możemy wpiąć bez najmniejszych problemów i konieczności zdejmowania etui.

IMG_0061

Podsumowanie

Etui to bardzo przypadło mi do gustu. Nowa jego wersja na iPhone’a 6S wydaje się być lepiej wykonana i mniej awaryjna od poprzedniej dedykowanej do „szóstki”. Jest bardzo miłe w dotyku, ładnie wygląda i nie ma wielu wad. Odstrasza wysoka cena, jednakże kiedy pomyślimy ile wart jest nasz telefon nie powinno to już być taką przeszkodą. Etui w nowej wersji poleciłbym każdemu, kto szuka eleganckiego i dobrze wykonanego etui, którego po 2 dniach nie rzuci w kąt.

 

To Top