Informacje i nowości

Dziewięć lat z iPhone’em

Dokładnie 9 lat temu – 9 stycznia 2007 roku, Steve dumnie zaprezentował pierwszego iPhone’a. Tego dnia akcje Apple poszły w górę, dało to nadzieję na świetlaną przyszłość firmy z Cupertino.

Na pierwszą generację iTelefonu Amerykanie musieli poczekać pół roku nim trafił do sprzedaży, dostępny był tylko w sieci AT&T za 599 dolarów. Mimo wysokiej ceny i krytyki ze strony Microsoftu telefon sprzedawał się jak świeże bułeczki. W listopadzie telefon zawitał w Europie.

Wikipedia o iPhone’ie:

iPhone (nieoficjalnie iPhone 2G) – smartfon przygotowany przez Apple Inc., oparty na systemie operacyjnym iPhone OS, mający pełnić funkcje telefonu komórkowegoplatformy rozrywkowej i komunikatora internetowego. Urządzenie posiada także wbudowaną przeglądarkę internetową Safari Mobileumożliwiającą przeglądanie niektórych zasobów sieciowych.

[youtube id=ZkEo0BvbYkU]

[youtube id=vN4U5FqrOdQ]

Telefon nie posiada możliwości nagrywania wideo, nie obsługuje wiadomości MMS, czy wideokonferencji. Wyobrażacie sobie iPhone’a bez sklepu App Store, bez funkcji kopiuj/wklej, bez Touch ID czy chmurki iCloud?

Pierwszy iPhone posiadał ekran Multi-touch 3,5 cala o rozdzielczości 480×320 co daje 163 ppi. 128 MB eDRAM (137 MHz) oraz procesor taktowany zegarem 412 MHz. Dzisiaj wspomniana specyfikacja wywołuje co najwyżej politowanie, lecz kiedyś był to szczyt technologii.

Na przestrzeni dziewięciu lat widzimy jak bardzo ewoluował telefon a zwłaszcza system, który teraz jest na tyle rozwinięty że nie potrafię wyobrazić sobie pracy na starszej wersji systemu.

[youtube id=5n4qpXBnb6o]

[youtube id=PYx1FoPsk3I]

[youtube id=5b2F1iO2ag0]

Więcej materiałów wideo na oficjalnym kanale Apple na YouTube.

To Top