Plotki

Samsung zainwestuje aż 7 mld dolarów w produkcję ekranów OLED dla iPhone’ów

Samsung jest bliski osiągnięcia porozumienia z Apple na dostawę elastycznych ekranów OLED dla przyszłych iPhone’ów. Podobno w fabrykę produkującą ekrany OLED zainwestuje aż 7 mld dolarów aby sprostać wysokiej ilości zamówionych paneli przez Apple.

Samsung podobno będzie zwiększać produkcję ekranów z 30 tys do 45 tys paneli miesięcznie w tym roku, tak aby w 2017 roku sfinalizować umowę zawartą z Apple dotyczącą ilości zamówionych paneli.

Dostawcami mają być zarówno Samsung, LG Display jak i AU Optronics. Ci sami, którzy dostarczają ekrany do obecnych modeli telefonów Apple. Koreański serwis Electronic Times dołożył oliwy do ognia publikując informacje zdające się potwierdzać te doniesienia.

Liczne raporty twierdzą, że Apple rozpocznie produkcję iPhone’ów z ekranami OLED dopiero w 2018 roku (czyli tak jak przewidywałem).

Apple rzekomo nadzoruję tajwańską fabrykę, gdzie zespół inżynierów rozwija cieńsze, lżejsze i jaśniejsze wyświetlacze dla przyszłych urządzeń Apple. Tajemnicze laboratorium rzekomo koncentruje się także na elastycznych wyświetlaczach OLED i technologii Micro-LED.

[source name=MacRumors url=http://www.macrumors.com/2016/01/14/samsung-flexible-oled-displays-iphones/]

To Top