System iOS

iOS 9.3 pozwala na aktualizowanie akcesoriów do iPada Pro

iOS 9.3 beta 2 wydana w ten poniedziałek pozwala na aktualizowanie akcesoriów dla iPada Pro używając wbudowanego portu Smart Connector.

[half]smartconnectorupdate-250x375[/half] Funkcje tę zauważył niemiecki deweloper, który podłączył swoją klawiaturę Logitech do iPada Pro. Podobno podczas pisania tekstu tą klawiaturą można było dostrzec opóźnienia wpisywanego tekstu. Po aktualizacji problemy te ustąpiły.

Działanie funkcji aktualizowania przetestowali też redaktorzy MacRumors. Po podłączeniu wczesniej wspomnianej klawiatury Logitech pojawia się okno dialogowe pozwalające na bezpośrednią aktualizację lub odłożenie jej na później. Podobnie jak w przypadku aktualizowania iOS. Jeżeli użytkownik zdecyduje się na pierwszą opcję, to okno zostaje na wyświetlaczu i wyświetla postęp aktualizacji. Po osiągnięciu 100% od razu znika, a proces trwa od 30 do 40 sekund, a po jej wykonaniu nie pojawia się okno dialogowe, ani powiadomienie.

Odkąd iPad Pro ujrzał światło dzienne było wiadome że port Smart Connctor potrafi przesyłać zarówno prąd jak i dane, więc pojawienie się funkcji aktualizowania akcesoriów przez ten port nie jest żadnym zaskoczeniem. Jednakże nie wiadomo, czy aktualizacja pobierała się bezpośrednio z serwerów Apple czy iPad połączył się z serwerem producenta i stamtąd pobrał aktualizację.

iOS 9.3 z każdą betą zaskakuje nas czymś nowym, a czym Was zaskoczyła wersja 9.3? Piszcie w komentarzach!

[source name=MacRumors url=http://www.macrumors.com/2016/01/28/ios-9-3-beta-2-smart-connector-accessory-firmware/]

To Top