Informacje i nowości

Apple otrzymało kolejne patenty na „elastyczne urządzenia”

Wczoraj Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA przyznało Apple aż 54 nowe patenty obejmujące produkty, które zawierają elastyczne obudowy i komponenty wewnętrzne, w tym elastyczną wersję ekranu OLED.

Patent ten opisuje także stosowanie elementów giętkich, które pozwoliłyby na nowe sposoby sterowania takimi urządzeniami. Odpowiednie zgięcie takiego produktu pozwalałoby np. na zmianę trybu pracy, czy włączanie i wyłączanie urządzenia. Dodatkowo wyposażenie takiego urządzenia w różne czujniki wykrywające siłę nacisku czy przechylenie umożliwiłoby stworzenie nowego, lepszego kontrolera, który mógłby zostać wykorzystany jako kontroler do gier.

Kolejnym atutem płynącym z elastycznych urządzeń jest ich większa wytrzymałość na uszkodzenia, dzięki lepszej amortyzacji przy uderzeniu. Apple uważa, że opatentowana technologia mogłaby zostać wykorzystana w przyszłych wersjach iPhone’a, iPada, Apple Watcha i innych urządzeniach typu wearable.

Apple - patenty

Wiele raportów wskazuje, że Apple rozpocznie produkcję iPhone’ów z wyświetlaczami OLED w 2018 roku. Samsung jest podobno blisko osiągnięcia porozumienia z Apple na dostawę elastycznych wyświetlaczy OLED dla przyszłych iPhone’ów, w które zainwestowano już ok. 7,47 mld dol.

Oprócz  Samsunga, panele mogą być produkowane także przez AU Optronics, LG i Japan Display. Wszystkie trzy firmy dostarczają ekrany dla obecnych iPhone’ów.

Apple podobno prowadzi w tajwańskiej fabryce badania, gdzie zespół inżynierów rozwija cieńsze, lżejsze i jaśniejsze wyświetlacze dla przyszłych urządzeń Apple. Tajemnicze laboratorium może szczególnie koncentrować się na elastycznych wyświetlaczach OLED i technologii Micro-LED do wykorzystania w przyszłej generacji iPhone’ów.

[source name=MacRumors url=http://www.macrumors.com/2016/03/01/apple-wins-patent-flexible-oled-iphone-display/]

Komentarze
To Top