System iOS

Apple wydaje kolejne wersje beta swoich systemów

Wczoraj Apple umożliwiło możliwość pobrania najnowszych wersji beta swoich systemów deweloperom oraz użytkownikom programu Apple Beta Software Program. Ostatnie edycje OS X, iOS, watchOS oraz tvOS doczekały się już piątej wersji testowej.

OS X 10.11.4 beta 5

Pojawiła się tylko tydzień po premierze ostatniej bety publicznej, 9 dni po udostępnieniu deweloperskiej i przynosi dokładnie tyle samo zmian. Apple mówi, że po jej instalacji wydajność naszego Maca wzrośnie, bezpieczeństwo stanie na wyższym poziomie, a wiele błędów zostanie zniwelowanych. Głównie chodzi tutaj o programy: iBooks, Wiadomości, Notatki oraz Zdjęcia. Uaktualnienie znajdziecie w odpowiedniej zakładce w Mac App Store.

iOS 9.3 Beta 5

Wydana podobnie szybko po ostatniej wersji  jak w przypadku OS X przynosi kilka drobnych zmian. Oprócz usprawnienia naszych urządzeń i poprawy błędów umożliwia ona podobnie jak w pierwszych jej wersjach poruszanie się po iPadzie Pro w pełni za pomocą rysika Apple Pencil, funkcję Night Shift, która przestała działać w Trybie Oszczędzania Energii możemy teraz po prostu włączyć i wyłączyć w Centrum Sterowania  bez zbędnego komunikatu jak to było wcześniej, oraz dodaje kilka nowych animacji w programie News. Aktualizacja znajduje się w odpowiedniej zakładce w ustawieniach naszego urządzenia.

watchOS 2.2 Beta 5

Nie przynosi ona tak samo jak poprzednio żadnych widocznych zmian w systemie. Apple cały czas skupia się na poprawce błędów oraz przyspieszeniu zegarka. Jak wiemy od Redaktora Maksymiliana wychodzi im to całkiem nieźle, ponieważ Apple Watch wreszcie poprawnie synchronizuje i wyświetla powiadomienia z iPhone’a.

tvOS 9.2 Beta 5

Apple stara się cały czas doprowadzić ten system do perfekcji, głównie poprzez usunięcie błędów i poprawę wydajności urządzenia dla którego został on stworzony. Dlatego więc kolejna beta nie przynosi widocznych gołym okiem zmian.

Możliwe, że są to już ostatnie wersje beta systemów przed ich oficjalną premierą, która nastąpi najprawdopodobniej zaraz po marcowej prezentacji Apple.

Komentarze
To Top