Plotki

iPhone dostanie ekran OLED w 2017 roku

Jak podaje serwis AppleInsider, iPhone’y wyprodukowane w 2017 roku mogą otrzymać ekrany OLED. Wnioskując – ekrany wykonane w nowej technologii dostanie iPhone 7s.

Wg źródła Apple rozmawiało już z LG i Samsungiem na temat dostarczania ekranów OLED. Omawiana była także kwestia rentowności produkcji nowych wyświetlaczy. Problemem może się okazać w tym momencie niska moc produkcyjna nowych ekranów OLED. Będzie się to wiązało z dużymi kosztami otworzenia nowych lini produkcyjnych co ostatecznie przełoży się na końcową cenę produktu.

Bardziej prawdopodobną opcją jest, że wspomniane wcześniej firmy będą chciały wykorzystać maksymalnie obecnie istniejące linie produkcyjne. Przełoży się to na mniejszą ilość dostępnych paneli, przez co mogą trafić tylko do modeli z wyższej półki, czyli prawdopodobnie nowe ekrany pojawią się w modelach z dopiskiem Plus.

Przypomnijmy, że taki sam zabieg Apple zastosowało w modelach 6 i 6s. Chodzi dokładniej o optyczną stabilizację obrazu w kamerze iSight, która zarezerwowana właśnie jest dla większych modeli.

[source name=AppleInsider url=http://appleinsider.com/articles/16/03/02/apple-rumored-to-debut-oled-iphone-in-2017]

Komentarze
To Top