Informacje i nowości

Wsparcie Apple w końcu ma swój profil na Twitterze!

Możecie o tym nie wiedzieć ale Apple ma mnóstwo kont na portalach społecznościowych. Od Facebooka, kończąc na Instagramie, a nawet Snapchacie! Jedyne usługi internetowe Apple to: iTunes Store (który to jest osobno rozdzielony na konto o muzyce i filmach), App Store, iBooks Store, Podcasts czy Apple Music (w tym konto Apple Music Support na Twitterze). Dotychczas (poza Apple Music Support) nie było żadnego konta stricte od pomocy, aż do dziś, ponieważ od około godziny 14 czasu polskiego zaczęło dzialac konto Apple Support.

Od razu po rozpowszechnieniu go przez ludzi konto zalało się masą wzmianek i zapytań odnosnie problemów ze sprzętem Apple, na które to konto dość szybko odpowiada. Również Polacy są obsługiwani i w sumie w tym momencie mozna sie zastanawiać czy to co pisze to jeden wielki sarkazm, bo zapytanie od polskiej redakcji ThinkApple odnosnie polskiej Siri zostało obsłużone tak:

  • Think Apple – Jak zmienić język Siri na polski?
  • Apple Support – Będzie nam miło gdy uda nam się rozwiązać problem. Czy możesz podesłać nam w prywatnej wiadomości wersję systemu iOS i model urządzenia?

Aha? W sumie to standardowa odpowiedź ale czemu nie było odpowiedzi że po prostu polskiej Siri nie ma? A może żyjemy w błędzie?

Co rownież mnie zaskoczyło to (uwaga, uwaga!) przerażająco duża liczba wzmianek od ludzi piszących w języku arabskim. Nie chce wyjsć na celowego poszukiwacza teorii spiskowych, więc przyjmijmy, że to tylko przypadek.

Jeżeli ogarniacie angielski to spokojnie dogadacie z Supportem. Jeżeli jednak nie za bardzo, zawsze możecie zadzwonić na polską infolinie Apple. Wyraźnie swoją opinię w komentarzach.

Komentarze
To Top