Aplikacje na iOS i OS X

Aktualizacja Google Photos, dzięki której Wasze najnowsze zabawki od Apple zostaną w pełni wykorzystane

Google Photos, czyli program służący do przeglądania i synchronizacji zdjęć oraz trzymania ich w chmurze, a zarazem główny konkurent iCloud Photos doczekał się aktualizacji, którą doceni każdy użytkownik najnowszych produktów Apple.

Live Photos

Ta zarezerwowana dla najnowszych modeli iPhone’a, czyli 6s oraz 6s Plus funkcja polegająca na robieniu zdjęć, które w zasadzie są krótkimi filmami z dźwiękiem wreszcie doczekała się wsparcia przez Google. Od teraz, będziemy mogli zapisywać takie fotografie i je odtwarzać. Przed firmą z Mountain View tylko Tumbrl udostępnił możliwość publikowania takich zdjęć. Facebook jak na razie bardzo powoli pracuje nad wprowadzeniem ów funkcjonalności do swojego serwisu. Dla przypomnienia, Apple od wersji systemu iOS 9.1 dało możliwość deweloperom swobodnego implementowania Live Photos.

live-photo

Split View

Mając iPada Air 2, Mini 4 lub Pro możemy uruchamiać na ekranie jednocześnie dwie aplikacje obok siebie. Po ostatniej aktualizacji Google Photos, także i ten program otrzymał wsparcie dla tej funkcji. Użytkownicy najnowszych iPadów korzystający także z niniejszej aplikacji na pewno docenią ten fakt. Oznacza to także, ze prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości YouTube wzbogaci się o tę funkcję, choć na rynku dostępnych jest wiele innych programów, dzięki którym możemy oglądać filmy z najbardziej znanego serwisu obok innej aplikacji.

split-view

Google Photos na wielkim ekranie

Jeżeli już przy iPadach jesteśmy, to właściciele tych największych, czyli modelu Pro ucieszą się na pewno jeszcze bardziej, gdy zobaczą, że Google Photos jest wreszcie dostosowane do rozmiarów ekranu w ich tablecie. Oprócz tego programu, YouTube także wygląda od niedawna zdecydowanie lepiej na prawie 13 calach systemu iOS. Na dostosowanie czekają niestety jeszcze wszystkie inne programy Google.

486164-ipad-pro-2

Aktualizacja ta, dzięki której wykorzystywać możemy pełen potencjał naszych najnowszych iUrządzeń znajduje się oczywiście w odpowiedniej zakładce w App Store.

Komentarze
To Top