Co słychać u konkurencji

iPhone 6s Plus pokonuje Samsunga Galaxy S7 edge w teście szybkości

Niedawana premiera największego konkurenta iPhone’a 6s czyli Samsunga Galaxy S7 wywołuje nadal wiele emocji. Koreański producent oraz ludzie zajmujący się testowaniem najnowszego sprzętu wydali jednogłośną opinię, że najnowszy smartfon z galaktyki jest zdecydowanie mocniejszy i szybszy od ostatnich telefonów z nadgryzionym jabłkiem na obudowie. Coś chyba jednak poszło nie tak, bo testy w praktyce pokazały kto tak na prawdę wygrywa tę mini wojenkę.

Aż 4GB RAMu i 8-rdzeniowy procesor! O tak! To robi wrażenie. Taki telefon na pewno będzie najszybszy. Niestety wiele osób tak uważa zupełnie nie biorąc pod uwagę systemu na którym działa urządzenie i przede wszystkim tego jak jest on zoptymalizowany. Już od lat Apple pokazuje, że stosunkowo słabsze podzespoły w połączeniu ze świetnie zoptymalizowanym systemem mogą pokonać wszystko co najmocniejsze. Zostało to udowodnione po raz kolejny w teście szybkości high-endowych smartfonów, który przede wszystkim sprawdza jak gospodarują one pamięcią RAM. I tak, 2 rdzenie oraz 2GB pamięci RAM dopasowane idealnie do systemu iOS pokonały wszystkich uczestników, a przede wszystkim Samsunga Galaxy S7 Edge.

Oprócz iPhone’a i Samsunga w teście udział biorą Google Nexus 6P oraz Motorola Moto X Pure. Wszystkie telefony zostały wyzerowane, a na ich pokładach zainstalowano te same 14 programów zawierające dokładnie te same dane. Oczywiście wszystkie procesy w tle zostały zakończone. Dwa „okrążenia”, czyli po prostu odpalenie każdego programu po kolei dwa razy wyłoniły najlepszy czas. 1:42.96 to wynik uzyskany oczywiście przez iPhone’a 6s Plus. Aż 18 sekund więcej cały test zajął Samsungowi. Trzeci na podium jest Nexus 6 z czasem o 2 sekundy gorszym od Galaxy S7 edge, a na końcu stawki znalazła się Motorola uzyskująca wynik 2:16.10.

Zobaczcie sami jak to wyglądąło:

[youtube id=MQ8pTGCcW7A]

A co wy sądzicie o tym całym porównaniu? Zapraszam do dyskusji w sekcji komentarzy!

Komentarze
To Top