Informacje i nowości

Nowe biuro Apple w San Francisco

Dzięki informacjom podanym przez agencję Reuters wiemy, że Apple przygotowuje się do otwarcia swojego pierwszego głównego biura w San Francisco jeszcze w tym roku.

Biuro Apple w San Francisco

Apple wynajęło miejsca w budynku przy 235 Second Street, które są aktualnie modernizowane, co oznacza, że pracownicy zawitają tam najwcześniej końcem tego lata. Firma zajmuje około 76000ft² = 7060.631m² na dwóch piętrach, taka powierzchnia pomieści mniej więcej 500 osób.

Apple ma już placówki w San Francisco przejętych firm takich jak Beats i Topsy. Chociaż przestrzeń Topsy nie jest duże i starcza tylko dla około 75 osób. Firma z Cupertino ma na celu zatrudnić młode i uzdolnione osoby, które wolą mieszkać w mieście i tam też pracować a nie w oddalonym od niego o 90 minut drogi (w jedną stronę) Cupertino. W dodatku w obecnej siedzibie brakuje miejsc dla pracowników, a do ukończenia budowy nowego Campusu Apple pozostał jeszcze przynajmniej rok. Taki ruch pozwoli konkurować z takimi gigantami jak Google, którzy oferują nowym pracownikom atrakcyjne, wygodne warunki pracy – również w San Francisco.

[source name=AppleInsider url=http://appleinsider.com/articles/16/03/03/apple-makes-room-for-500-employees-in-new-san-francisco-office]

Komentarze
To Top