Sprzęt Apple i akcesoria

iPhone SE – Czyżby najlepszy telefon od Apple w 2016 roku?

Witamy was tuż po konferencji! Podobało się? W tym artykule opowiemy o iPhonie SE. Zapraszamy do lektury!

iPhone SE to konstrukcja, przy której można dostać deja vu. Jest to jak najbardziej uzasadnione, gdyż SE przejął design 5s.

iPhoneSE-4ColorFan-PR_US-EN-PRINT

Jak widać na załączonym obrazku, Mamy klasyczny wygląd niczym w 5s – metalowa ramka na bokach, z przodu 4-calowy ekran Retina wraz z Kamerką FaceTime HD oraz Touch ID, tył to szkło w górnej i dolnej części, gdzie na górnej zauważymy kamerkę iSight wraz z lampą TrueTone. Na środku tylnej części telefonu mamy aluminium w 4 kolorach: Srebrny, Gwiezdno Szary, Złoty i Różowo Złoty.

Jeśli chodzi o funkcje i wydajność – jest bardzo dobrze!

iPhone SE to mimo znajomego designu wydajność 6s. W środku odnajdziemy procesor A9 wraz z koprocesorem M9, dodatkowo 12-megapikselowa kamera wraz z Live Photos. Przednia kamera to również 5Mpix. Ekran posiada funkcje Retina Flash, czyli w gorszych warunkach oświetleniowych możemy użyć ekranu do doświetlenia scenerii. Dzięki temu otrzymujemy teoretycznie telefon tak samo wydajny jak iPhone 6s. W rzeczywistości uzyskamy moc z zakresu iPhone’a 6 i 6s. Wystarczy porównać np. iPhone’a 6 z iPodem Touch 6 gen. Teoretycznie są tak samo mocne ale w iPodzie procesor ma lekko obniżone taktowanie.

Cena

iPhone SE mimo bardzo dobrej wydajności został dość nisko (jak na Apple) wyceniony. Wersja 16GB to wydatek 2149 zł, a 64GB – 2649 zł.

Więc dla kogo iPhone SE?

iPhone ten to idealne rozwiązanie dla tych, którzy:

  1. Chcą zacząć przygodę z iOS lub mieć swojego pierwszego iPhone’a
  2. Chcą dokonać zmiany np. Z modelu 4s lub niższego. Cenowo jak i wydajnościowo jest to genialna propozycja.
  3. Dla tych, ktorym 4,7 lub 5,5 cala to za dużo.

Szykuje się udana premiera na rynkach takich jak nasz. Jako, iż nie każdego stać na iPhone’a 6 czy 6s za ponad 3000 zł to propozycja o prawie 1000 zł tańsza w postaci iPhone’a SE wydaje się świetnym rozwiązaniem. A Wy co o tym myślicie? Wyraźcie opinie w komentarzach!

Komentarze
To Top