Sprzęt Apple i akcesoria

Nowy MacBook przyłapany w ostatniej wersji OS X Server

Dosłownie przed chwilą Redaktor Igor pisał o nowych modelach MacBooków, które powinny pojawić się w sprzedaży w lipcu bieżącego roku. Mają to być po prostu odchudzone modele serii Pro. A co z MacBookiem 12″, który już od roku gości w ofercie Apple? Chyba właśnie otrzymaliśmy odpowiedź.

Ostatnia konferencja Apple była dosyć krótka i nie wspomniano na niej nawet słowem o jakichkolwiek nowych modelach komputerów Mac. Pozostał więc swego rodzaju niedosyt i przekonanie, że MacBook 12″ nie doczeka się jeszcze przez jakiś czas udoskonalonej wersji, tym bardziej, że do tego czasu nie otrzymaliśmy żadnej, nawet najdrobniejszej informacji o takim urządzeniu. Jak się właśnie okazało, samo Apple dyskretnie zapowiedziało nam kolejną generację tej linii swoich ultrabooków.

W programie tworzenia obrazu systemu na OS X mamy możliwość podłączenia kilku komputerów. Po wysunięciu spisu wszystkich, które możemy użyć zauważono w odpowiedniej zakładce pozycję 12″ MacBook (Early 2016), co potwierdza, że na dniach ujrzymy taki model w ofercie.

screen-shot-2016-03-23-at-1-34-37-pm

Apple już nie pierwszy raz aktualizuje linię swoich komputerów „po cichu”. Jak widzimy tak będzie w przypadku serii najbardziej mobilnych laptopów. Jakich zmian możemy się spodziewać? Najprawdopodobniej odświeżonych, bardziej wydajnych podzespołów, lepszej kamery FaceTime, która powinna wspierać już standard HD oraz możliwej obniżki cen.

Źródło: 9To5Mac

Komentarze
To Top