Plotki

Nowy design iPhone’a dopiero w 2017 roku?

Zdaniem analityka KGI Securities – Ming-Chi Kuo, Apple może powrócić do wzornictwa ze szklanym tyłem telefonu. Analityk sugeruje także, jakoby Apple miało wprowadzić do sprzedaży iPhone’a z zakrzywionym ekranem o przekątnej 5.8″.

Ming-Chi Kuo jest osobą znaną w świecie Apple ze względu na swoje bardzo trafne prognozy. Tym razem analityk twierdzi, że firma z Cupertino może przywrócić design znany z iPhone’a 4/4s. Aluminiowy tył ma zostać zastąpiony zakrzywionym szkłem. Niestety tegoroczny iPhone 7 ma posiadać wygląd zbliżony do iPhone’a 6/6s. Jeżeli te przypuszczenia się potwierdzą, to ominie nas rewolucja we wzornictwie. Gruntowne zmiany mają nastąpić dopiero w 2017 roku.

Nowy iPhone z zakrzywionym ekranem najprawdopodobniej zostani wyposażony w ekran OLED o przekątnej 5,8″. Ming-Chi Kuo zakłada dwa scenariusze dla nowego nowego modelu zależne od dostępności ekranów wyprodukowanych w nowej technologii.

Pierwszy scenariusz przewiduje, że dostawy ekranów OLED będą na tyle duże, że starczą one do zaspokojenia mocy produkcyjnej. Wtedy firma wprowadzi do sprzedaży dwa modele iPhone’ów z ekranami 4,7″ oraz 5.8″ z zagiętym ekranem OLED.

Drugi scenariusz zakłada, że dostawy ekranów OLED będą na tyle małe, że nie wystarczą dla wszystkich telefonów. Wtedy Apple wprowadzi do sprzedaży trzy modele iPhone’ów z ekranami: 4,7″, 5,5″ oraz model specjalny z 5.8″ zagiętym ekranem OLED.

Źródło: MacRumors

Komentarze
To Top