Informacje i nowości

iOS 9.3 to najstabilniejszy system od dłuższego czasu

Firma analityczna potwierdza, że pomimo kilku wpadek, np. z problemem aktywacji urządzeń – iOS 9.3 to najstabilniejszy system od dłuższego czasu.

iOS wykres

W ciągu ostatnich dni, iOS 9.3 zaliczył znacznie mniej awarii niż jego poprzednicy oraz wcześniejsze wersje dziewiątki, osiągnął zaledwie 2,2% awarii. Przypomnijmy, że liczba awarii najnowszego wydania Androida wynosi 2,6%.

iOS 9.3 powodował problemy z aktywacją starszych urządzeń oraz problemy z linkami. Były to dwie główne wtopy. Apple jednakże dołożył wszelkich starań i w bardzo krótkim czasie wydał aktualizację poprawiającą problemy z aktywacją urządzeń oraz kolejną – 9.3.1, która naprawiła problemy ze wspomnianymi linkami.

Czy wiec 9.3.1 to najstabilniejszy system? Z osobistych obserwacji wynika, że interfejs telefonu świruje podczas rozmowy, tzn. jeżeli zminimalizujemy rozmowę i zechcemy poruszać się po systemie, to zauważymy, że pogrubiony górny pasek sprawia problemy. Chyba to wszystko co zaobserwowałem. Myślę, że mogę zaryzykować stwierdzenie, iż jest to dobry system, a na pewno lepszy niż jego pierwsza odsłona. Wobec tego nasuwa się pytanie, czy aby nie lepiej aktualizować sprzęt w przeddzień wydania kolejnej iteracji systemu? Tak aby pobrać oprogramowanie maksymalnie poprawione? Jest jedno ale, taki sposób opóźni nas o rok jeśli chodzi o nowości związane z najnowszym systemu.

Źródło: AppleInsider

Komentarze
To Top