Sprzęt Apple i akcesoria

Kolejne porównanie Samsunga Galaxy S7 Edge z iPhonem 6s Plus

Zaraz po premierze nowych flagowców Samsunga, modeli Galaxy S7 oraz S7 Edge zaczęły się liczne porównania ich do konkurentów, a zwłaszcza telefonów Apple, czyli iPhone’a 6s i 6s Plus. Tym razem skonfrontowano właśnie te większe odmiany. Przechodząc do sedna, który z nich jest szybszy?

Patrząc na specyfikację, wynik jest oczywisty. Zawodnik z drużyny Samsunga wyposażony został bowiem w bardzo mocny procesor Snapdragon 820 posiadający osiem rdzeni oraz aż 4GB pamięci operacyjnej RAM. Konkurent, czyli iPhone 6s Plus napędzany jest dwurdzeniowym czipem A9 idącym w parze z „tylko” 2GB RAMu. Mimo, że smartfon Apple wydaje się być śmiesznie słaby w porównaniu z Galaxy S7 Edge należy wziąć pod uwagę jeszcze jeden bardzo ważny aspekt. System i jego optymalizację. Samsung działa pod kontrolą Androida 6.0 z nakładką TouchWiz. iPhone natomiast oczywiście posiada system iOS 9. No właśnie. Optymalizacja sprzętów oraz oprogramowania od Apple to jak wiadomo coś fantastycznego. Od zawsze dużo słabsze produkty dzięki temu pokonują z łatwością wszystko co mocniejsze. Ale czy tak jest i tym razem?

Zobaczcie sami porównanie szybkości tych dwóch flagowców poprzez test włączania kilku wybranych aplikacji w dwóch „okrążeniach”:

Film ten pokazuje, że moc nie jest najważniejsza. Kluczem do sukcesu jest system i optymalizacja. Apple udowadnia to światu to po raz kolejny.

Źródło: PhoneBuff

Komentarze
To Top