Informacje i nowości

Apple przedstawia raport dotyczący recyklingu

Apple przedstawiło raport dotyczący działania firmy na rzecz środowiska naturalnego. Podsumowuje on pracę firmy na trzech priorytetowych dla niej płaszczyznach: odnawialne źródła energii, bezpieczeństwo materiałów i ochrona zasobów.

Najciekawszą częścią tego raportu jest część zatytułowana ochrona zasobów. Z niej możemy się dowiedzieć, że Apple w ubiegłym roku odzyskało ok. 89 mln funtów (ok. 44 mln kg) materiałów, w tym złoto o wartości 40 milionów dolarów.

Złoto jest powszechnie używanym materiałem w obwodach drukowanych ponieważ jest bardzo dobrym przewodnikiem i w przeciwieństwie do innych metali nie utlenia się (nie ulega korozji). Ze względu na wysoką cenę złota w urządzeniach elektronicznych możemy się spotkać jedynie z śladowymi ilościami tego materiału. Najczęściej możemy go spotkać na stykach i złączach elektrycznych.

Oczywiście osiągnięcia Apple w zakresie recyklingu nie byłoby możliwe bez robota Liam, którego mieliśmy okazję zobaczyć na ostatniej konferencji produktowej giganta z Cupertino. Film z jego udziałem możecie znaleźć w tym wpisie link.

apple-live-event-liam-10-001

Źródło: 9to5Mac, Apple

Komentarze
To Top