Aplikacje na iOS i OS X

Apple Pay w Polsce? To da się zrobić!

Płać iPhonem za zakupy szybko, łatwo i bezpiecznie. Okazuje się, że w Polsce to nie takie proste.

Każdorazowo trzymając swojego iPhone’a 6s w ręku, będąc w sklepie, płacąc za zakupy albo czekając w kolejce samoczynnie włączają mi się przemyślenia. Zastanawiam się jak by to było pięknie móc teraz, bez żadnych problemów dokonać płatności za swoje produkty przy pomocy lśniącego, szafirowego przycisku Home, który jest nieodłącznym elementem bezproblemowego działania czytnika linii papilarnych.

Wtedy moje myśli zawsze błąkają się na granicach skrajności. Po co mi ten wypasiony telefon skoro nie mogę korzystać z jego wszystkich funkcji? Może założę konto w amerykańskim banku? – ot tak, w kółko sobie rozmyślam.

Postaram się teraz podejść racjonalnie do postawionych wyżej pytań i krótko na nie odpowiedzieć.

Płacę Apple Pay

Kupując iPhone’a nie tylko wchodzisz w posiadanie jednego z najbardziej pożądanych na rynku smartfonów, który dla wielu pozostaje obiektem fascynacji, wraz z nim dostajesz także świetny system, który idealnie współgra z urządzeniem. Precyzyjne i eleganckie wykonanie z najlepszych materiałów, świetna bateria dzięki której urządzenie jest w stanie wytrzymać cały dzień na baterii przy pełnych obrotach (włączone Wi-Fi, Bluetooth, transmisja danych i inne podstawowe funkcję z których korzystam na co dzień). iPhone to także dostęp do świata świetnego oprogramowania na które składają się aplikacje takie jak: iMovie, Wallet, GarageBand, Pages, Keynote czy Numbers, o których użytkownicy innych systemów mogą tylko pomarzyć.

Uważam, że odpowiedź jest oczywista – WARTO

Apple Pay Polska

Przechodząc do odpowiedzi na drugie pytanie od razu nasuwa się myśl – nie chcę mieć kolejnego banku, który będzie ode mnie pobierał opłaty, jeden w zupełności wystarczy. Aby założyć konto potrzeba nie lada zachodu m.in. przetłumaczyć dokumenty, zapoznać się z ofertą banku. To nie wszystko. Nie zapominajmy o przewalutowaniu, które pochłaniać będzie kolejne fundusze przy każdorazowym dokonywaniu płatności.

Podsumowując – aby móc korzystać z Apple Pay w Polsce, należy założyć konto w baku (np. amerykańskim), który świadczy wspomnianą usługę oraz zaopatrzyć się w kartę płatniczą tegoż banku.

Myślę, że poruszone kwestie a w szczególności ostatnia – każdemu kto zastanawiał się nad założeniem konta we współpracującym z Apple Pay banku rozwieją wszelkie wątpliwości, natomiast decyzję podejmiecie zgodnie z własnymi wymaganiami jak również portfelem.

Komentarze
To Top