Sprzęt Apple i akcesoria

Nowy MacBook rozebrany przez iFixit

Minął raptem tydzień od dosyć cichej premiery udoskonalonej wersji MacBooka 12″ – Early 2016, a znany serwis iFixit zdążył już go rozkręcić dosłownie do ostatniej śrubki.

Oprócz znanych nam różnic w stosunku do poprzedniej generacji, czyli lepszych procesorów, bardziej wydajnych dysków, baterii oraz kości RAM, we wnętrzu nowego MacBooka znalazło się kilka innych, drobnych zmian.

Pierwsza z nich dotyczy jedynego z tym ultrabooku portu, czyli USB typu C. O ile sam jego moduł nie zmienił się, to już tasiemka łącząca go z płytą główną – tak. Jest inaczej skonstruowana i nie pasuje już do modelu zeszłorocznego. Nie wiadomo jaki był powód tej zmiany.

USB-C-new-hardware-12-inch-macbook-800x600

Kolejna subtelna różnica we „wnętrznościach” nowej generacji MacBooka to zmiana śrubek z dosyć problematycznych w naprawie – trzy-skrzydełkowych na znane i lubiane przez serwisy, standardowe typu Phillips.

macbook12

Co ciekawe, bateria, która utrzymuje urządzenie przy życiu nieco dłużej, nie uległa żadnej wizualnej zmianie. Wychodzi na to, że Apple udoskonaliło ją wewnętrznie.

Finalna ocena „naprawialności”, czyli po prostu tego jak łatwo zreperować ten komputer wynosi 1/10 punktów. MacBook 12 to z założenia komputer niezwykle mobilny, więc zmusiło to inżynierów do możliwie maksymalnej redukcji masy, co oznacza, że RAM, dysk oraz procesor są wlutowane w płytę główną i nie ma szans na naprawę jednego elementu.

Źródło: MacRumors, iFixit

Komentarze
To Top