Plotki

MacBooki Pro z Touch ID i panelem dotykowym OLED jeszcze w tym roku?

Wg. raportu analityka Ming-Chi Kuo, Apple planuje wypuścić jeszcze w tym roku zupełnie nowe MacBooki z serii Pro.

Z notki skierowanej do inwestorów przez Ming-Chi Kuo wynika, iż nowe laptopy z serii Pro będą posiadać cieńszą oraz lżejszą obudowę. Dostępne będą tak jak dotychczas w dwóch rozmiarach ekranu, tj. 13-calowym oraz 15-calowym.

Głównymi atrakcjami będą: zamieszczenie czytnika lini papilarnych Touch ID oraz panelu dotykowego wykonanego w technologii OLED umieszczonego w miejscu przycisków funkcyjnych, który będzie można dowolnie modyfikować oraz dostosowywać do aplikacji z której aktualnie korzystamy. Sama klawiatura także zostanie wymieniona na tą znaną z 12-calowych MacBooków.

Wszystkie porty wymienione zostaną na nowe, wykorzystujące standard USB-C/Thunderbolt 3.

Osobiście jestem tylko ciekawy, czy nadchodzące komputery wyposażone zostaną w pasywny układ chłodzenia. Warto dodać, że Apple wprowadzić ma na rynek 13-calowego MacBooka oraz utrzymać linię komputerów Air w obecnej formie dalej w sprzedaży. Jedyną zmianą w mojej (jeszcze) ulubionej serii Air mają być niższe ceny tychże urządzeń.

Kuo sugeruje, że nowe MacBooki Pro ujrzą światło dzienne w czwartym kwartale 2016 roku. Wydaje się, że rok ten będzie kolejnym okresem wielu innowacji ze strony firmy z Cupertino.

Źródło: MacRumors

Komentarze
To Top