Informacje i nowości

10 powodów dla których warto zastanowić się nad kupnem MacBooka z 2016 r.

Prezentuję 10 powodów dla których warto rozważyć zakup najnowszego, 12-calowego MacBooka. Jeżeli to właśnie Ty zastanawiasz się nad kupnem, to ten artykuł jest dla Ciebie!

Brak hałasu wentylatora

Idealnie cicha praca urządzenia gwarantuje m.in. czysty, niczym nie zakłócony dźwięk podczas prowadzenia wideokonferencji czy nagrywania np. podcastów. Zwłaszcza użytkownicy komputerów ze stajni Apple, znają przyjemne uczucie jakie wywołuje bezgłośność komputera. Zapewne większość reaguje tak jak ja – zniesmaczając się kiedy słyszę dźwięk wentylatora przypominający silnik odrzutowy.

Jedna wtyczka do wszystkiego

Dzięki takiemu rozwiązaniu, monitor zewnętrzny służy także jako stacja dokująca – skorzystamy z dobrodziejstw płynących z pracy na dodatkowym monitorze i naładujemy urządzenie. Kolejnym plusem, jest to, że w razie uszkodzenia kabla, wystarczy go wymienić. W innych MacBookach należy zakupić całą ładowarkę, co wiąże się z wyższymi kosztami.

Łatwe ładowanie przy użyciu baterii zewnętrznych

Fajną możliwością jest podłączenie power banka, kiedy nasz laptop niedomaga. Na rynku znajdują się już akumulatory zewnętrzne o wystarczającej mocy aby naładować od 0% do 100% baterię w 12-calowym MB.

Eksport filmów 4K

Wbrew pozorom wspomniane urządzenie daje radę przy eksporcie filmów 4K w programie Final Cut Pro X, a to za sprawą zastosowania m.in. sprzętowego dekodowania wideo od Intela – QuickSync. Mimo, że wiele osób zapewne nigdy nie będzie obrabiać plików multimedialnych na tym sprzęcie, to jednak dobrze wiedzieć, że można na niego liczyć i że da się zrobić coś bardziej wymagającego.

Cienki, lekki i przenośny

Wciąż trudno uwierzyć, że możliwe jest stworzenie tak mocnego urządzenia w tak niesamowitej formie. Jest bardzo cienki i lekki, co sprawia, że jest niesamowicie przenośnym urządzeniem.

Doskonała jakość wykonania

Można pomyśleć, że przy tego typu obudowie jej jakość mocno ucierpi. Nic bardziej mylnego, konstrukcja jest solidna, nic nie skrzypi ani nie wygina się. Uważam, że jest to urządzenie wykonane z najwyższą precyzją, które znajduje się w ofercie Apple. Jestem pewny, że inżynierowie oraz projektanci ostro się natrudzili nad stworzeniem wspomnianej konstrukcji. Zapewne wymagała tak wielkiego wysiłku, że można by napisać książkę o samej obudowie.

Zaskakująco dobre głośniki

Głośniki znajdują się nad klawiaturą, grając głośno i wyraźnie. Potrafią zaskoczyć swoją mocą niejednego słuchacza.

Intel Core m5

Procesor, który może nieźle zaskoczyć swoją wydajnością, która przekłada się na wysoki komfort pracy, nawet przy bardziej wymagających czynnościach, takich, jak: przeglądanie wielu kart w Safari, obróbka wideo czy obsługa zewnętrznego monitora. Tutaj można przytoczyć słowa Jeremy’ego Clarksona, który kiedyś poruszając temat usportowionej wersji Fiata 500 – Abarth 500 skomentował, że inżynierowie wrzucili silnik o mocy 160 KM do auta wielkości buta 🙂

Piękny ekran Retina

Matryca zastosowana w MB jest prawdopodobnie jedną z najlepszych rzeczy jakie możemy w nim znaleźć. Swoją jakością przebija nawet ekrany montowane w MBP Retina, nie wspominając już o przestarzałych matrycach w MBA. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości panelu IPS, możemy cieszyć się szerokimi kątami widzenia.

Czas pracy na baterii

W ulepszonej wersji MacBooka czas pracy na baterii wzrósł o dodatkową godzinę. Teraz ten czas wynosi odpowiednio: do 10 godzin bezprzewodowego przeglądania internetu i 11 godzin odtwarzania filmów z iTunes. Fakt, że wyniki te blado wypadają w porównaniu z MacBookiem Air, jednakże na tle konkurencji to nadal jest bardzo dobry wynik.

Na poniższym wideo zostały szerzej omówione poszczególne zagadnienia, które wymieniłem i krótko opisałem w powyższym artykule.

Źródło: 9to5Mac

Komentarze
To Top