Plotki

Procesor Apple A10 oraz płyta główna iPhone’a 7 uwiecznione na zdjęciach

Do internetu wyciekły zdjęcia przedstawiające procesory Apple A10 oraz płyty główne nowego iPhone’a pokazane na chińskim portalu Weibo.

Procesor A10 jest naturalną koleją rzeczy, więc o żadnym zaskoczeniu nie może być mowy. Apple co roku wypuszcza kolejną, ulepszoną generację tegoż procesora. Pierwszy procesor opracowany przez inżynierów z Cupertino nazwany Apple A4 pojawił się w 2010 roku zarówno w iPadzie pierwszej generacji jak i iPhone’ie 4. Od tego czasu technologia poszła do przodu i teraz w urządzeniach z logo nadgryzionego jabłuszka znajdują się procesory posiadające kilkukrotnie większą moc obliczeniową (większą ilość rdzeni czy 64 bitową architekturę). Gwoli przypomnienia, seria A prezentuje się następująco: A4, A5, A5X, A6, A6X, A7, A8, A8X, A9 i A9X. Pewnym jest, że w tym roku zaprezentowany zostanie jeszcze mocniejszy procesor o nazwie A10 a w następnym być może zobaczymy jego mocniejszą wersję o nazwie A10X umieszczoną w kolejnych generacjach iPadów.

Apple A10

W płycie głównej także nie ma rewolucji, jak można zaobserować na poniższym zdjęciu, płyta do nowego iPhone’a 7 odbiega schematem od płyt głównych znanych ze starszych braci,  jednakże nawiązuje do nich kształtem i wielkością.

iPhone 7 płyta główna

Źródło: 9to5Mac

Komentarze
To Top