System iOS

[NIEAKTUALNE]Jak wrócić z iOS 10 na iOS 9.3.5?

Niektórzy z was mogą być niezadowoleni z faktu zainstalowania systemu iOS 10, szczególnie użytkownicy najstarszych urządzeń które otrzymały uaktualnienie. Jeszcze przez parę dni jest na to ratunek, który to przedstawimy wam w tym artykule. Zapraszamy!

EDIT: 18.10.2016: 7:30:

Dosłownie parę minut wcześniej Apple przestało podpisywać iOS 9.3.5, a co za tym idzie, nie można już przywrócić urządzenia do tej wersji systemu.

Trochę teorii na początek: Apple po wydaniu każdej nowej wersji systemu (nawet tych podrzędnych, np. iOS 9.3.5, 9.3.4 itd.) przez pewną ilość czasu ‚podpisuje’ poprzednią wersję systemu. To znaczy, że próba odtworzenia/zaktualizowania tego urządzenia przejdzie bez żadnych przeszkód. Od premiery iOS 10 mamy właśnie taką sytuację. Wydano kompletnie nową wersję systemu, przy czym stara wersja (9.3.5) jest nadal podpisywana. Należy się pospieszyć, taki stan trwa zazwyczaj do tygodnia.

Na początku udajemy się na stronę ipsw.me, wybieramy nasz typ urządzenia z listy a następnie dokładnie określamy model naszego urządzenia.  Po czym z listy możemy sprawdzić sytuacje systemową. Jeżeli w dziale ‚Singed IPSWs’ znajduje się system iOS 9.3.5, to oznacza, że możemy przywrócić nasze urządzenie do tej właśnie wersji. Jeżeli na tej liście znajduje się tylko 10.0.1, to znaczy, żejesteśmy ‚skazani’ na nową wersję systemu.

img_1490

Jeżeli możemy wgrać 9.3.5 to pobieramy ten system na nasz komputer. Wystarczy kliknąć na w/w stronie odnośnik do iOS 9.3.5.

Po pobraniu podłączamy nasze urządzenie do komputera z iTunes. Następnie na urządzeniu przechodzimy do ustawień, następnie iCloud  i wyłączamy ‚Znajdź mój iPhone’, jeżeli tej funkcji nie wyłączymy, iTunes nie pozwoli nam przeprowadzić operacji przywrócenia systemu.

Po wyłączeniu usługi przytrzymujemy klawisz Shift na komputerze z Windows lub Alt (option) na Macu i klikamy ‚Odtwórz’. Wskazujemy miejsce, gdzie znajduje się pobrany obraz systemu iOS 9.3.5, potwierdzamy nasz wybór i czekamy. Nasze urządzenie zostanie przywrócone do systemu iOS 9.3.5.

Komentarze
To Top