System iOS

Prawie 80% aktywnych urządzeń z iOS 10 na pokładzie

System iOS 10 został zaprezentowany wraz z wieloma usprawnieniami, zmianami, nowymi elementami oraz poprawkami, czy to bezpieczeństwa czy błędów. Wykluczył także po raz pierwszy od 5 lat wsparcie dla iPada 2 oraz innych urządzeń z procesorami A5 i A5X. Jak prezentuje się więc jego przyjęcie obecnie, po ponad pięciu miesiącach od premiery wersji publicznej?

Według najnowszych statystyk Apple, iOS 10 zainstalowany jest na 79% wszystkich aktywnych urządzeń działających pod kontrolą tego systemu. Starsza wersja, czyli iOS 9 pracuje na 16% aktywnych urządzeń, a 5% stanowią jeszcze starsze wydania oprogramowania.

Jak ten wynik ma się do zeszłorocznego, dotyczącego systemu iOS?  Jest lepiej. Niewiele, ale jednak. W lutym 2016 roku przyjęcie iOS 9 wynosiło bowiem 77%.

Obecnie najnowszą wersją systemu iOS jest wersja 10.2.1. Beta testerzy mają już natomiast do czynienia z iOSem 10.3. Ten przynosi kilka zmian i usprawnień. Są to m.in. nowe animacje, czy też dodanie słuchawek AirPods do aplikacji Find My iPhone.

Źródło: Apple

Komentarze
To Top