System iOS

76% urządzeń Apple z iOS 10 na pokładzie

Na stronie Apple dla deweloperów wczoraj pojawił się wykres dotyczący aktywnych urządzeń z systemem iOS. Po prawie czterech miesiącach od premiery najnowszej wersji tego oprogramowania znajduje się on już na pokładzie 76% iPhone’ów, iPadów oraz iPodów Touch.

Następny w kolejności system iOS 9 znajduje się obecnie na 18% aktywnych urządzeń, pozostałe 6% stanowią natomiast jeszcze starsze wersje tego oprogramowania.

Od końca listopada, kiedy to widzieliśmy ostatnie wyniki, obecność systemu iOS 10 na urządzeniach wzrosła o 13 punktów procentowych. Ma to zapewne związek z wydaną przez Apple w międzyczasie aktualizacją 10.2, która przyniosła poprawkę wielu błędów, a także zupełnie nowe elementy jak na przykład aplikację TV oraz całe mnóstwo nowych emotikon.

Jak widać, aktualizacja do systemu iOS 10 przekonała sporą liczbę osób patrząc na zeszłoroczne wyniki, które ustanowił iOS 9. W podobnym czasie poprzedniego roku, adaptacja wynosiła bowiem 75%. Różnica jest stosunkowo niewielka, ale najnowszy system jednak pobił tamten rekord.

Źródło: MacRumors

Komentarze
To Top