Naszymi oczami

iPad ma już 7 lat

27 stycznia 2010 roku Steve Jobs zaprezentował światu swój kolejny produkt, który utworzył całkowicie nową linię. iPad, mimo że nie był pierwszym tabletem na rynku, to podobnie jak iPhone nieodwracalnie zmienił ten rodzaj urządzeń oraz proces ich tworzenia.

Przed iPadem, słowo „tablet” zwykle oznaczało sprzęt do rysowania dla grafików lub przenośne komputery bez klawiatur, które służyły do celów profesjonalnych. Steve Jobs wraz z całym zespołem biorącym udział w tworzeniu tego produktu użył koncepcji przenośnego urządzenia z dużym ekranem bez klawiatury i… stworzył coś dla zwykłego użytkownika. Jak sam mówił podczas prezentacji, iPad miał być czymś pomiędzy iPhone’em, a MacBookiem. Udało mu się to. Każdy tablet zaprezentowany później stworzony był na takiej samej zasadzie.

Dzisiaj mamy rok 2017. iPad dostępny jest w trzech liniach modelowych oraz trzech rozmiarach, mimo że nie sprzedaje się już tak samo dobrze jak jeszcze parę lat temu. Niewątpliwie produkt ten bardzo dojrzał i stał się świetnym urządzeniem, ale nie na tyle by wygrać z coraz to większymi iPhone’ami oraz coraz lżejszymi MacBookami, które stopniowo go wypierają.

Dla mnie iPad znaczy wiele. To urządzenie, a dokładnie model Mini pierwszej generacji wprowadził mnie do świata Apple przez co poznałem wielu wspaniałych ludzi oraz zacząłem COŚ tworzyć. Tu, na Apple Center.

Komentarze
To Top